Zaproszenia na Chrzest Św.

Wyświetlanie 1–21 z 28 wyników

Eleganckie zaproszenia na Chrzest

Zaproszenia na Chrzest Święty to jednen z pierwszych kroków, które trzeba zrealizować, wyprawiając przyjęcie lub uroczysty obiad z okazji przystąpienia maluszka do I sakramentu świętego. Gdy masz już wytypowaną listę gości i wybrany lokal, w którym będziecie świętować, zaczynasz rozglądać się za odpowiednimi zaproszeniami. Najlpesze są warianty uniwersalne, pasujące zarówno do święta dziewczynek, jak i chłopców, które mają dołączone koperty oraz wkładkę z wykropkowanymi miejscami do samodzielnego uzupełnienia. Wystarczy wpisać wytyczne, dokąd goście mają się kierować oraz numer telefonu, pod którym mogą zgłaszać swoją obecność, bądź nieobecność na przyjęciu. Chrzest Święty dziecka to najważniejsze wydarzenie rodzinne, ponieważ od tego dnia maluch staje się częścią wspólnoty chrześcijańskiej. Proces przystąpienia do chrześcijańskiego świata jest naturalny, dlatego na zaproszeniach pojawia się bardzo wiele motywów graficznych inspirowanych naturą.

Zaproszenia na Chrzest Święty inspirowane naturą

Zaproszenia na Chrzest Święty z motywami roślinnymi są równie chętnie wybierane, co zaproszenia na chrzciny, które na okładkach mają chrześcijańskie symbole dołączenia dziecka do wspólnoty zgromadzonej wokół kościoła katolickiego. Przepiękne kwiaty, soczyste liście, czy kompozycje florystyczne podkreślają tę zaszczytną chwilę w życiu całej rodziny. Połączenie świata flory z symbolami sakralnymi znacznie podnosi atrakcyjność zaproszeń. Niewychodzący z mody nurt boho to cudowna inspiracja do zaprojektowania idealnych kart. Symbole dziecięce w zestawieniu z kwiatami i gałązkami wyglądają zjawiskowo, a napis: Chrzest Święty wykonany fantazyjną czcionką również dodaje uroku papeterii.

Boho, natural, rustykalny to stylizacje, które pełnymi garściami czerpią z natury. Są wypełnione kolorystyką i formami do złudzienia przypominającymi odpowiedniki występujące w przyrodzie. Zaproszenia zaprojektowane w takiej tonacji mają bardzo pozytywny odbiór, dlatego wręczając kartę, możesz spodziewać się potwierdzającej odpowiedzi na zaproszenie. Biel, róż, zieleń i złoto są kolorami dominującymi na okładkach kart przygotowanych z myślą o naturalnych chrzcinach. Wszystkie kolory występują w przyrodzie, a kwiaty, liście, gałązki i owoce mają identyczną barwę, co na grafikach zaproszeń. Połączenie elementów natury z atrybutami nowo narodzonego dzieciątka gwarantuje popularność zielonych zaproszeń na Chrzest Święty.

Zaproszenie na Chrzest Święty – co zawiera?

Co znajduje się wewnątrz karty z symbolami chrzcin i elementami przyrody na okładce? W uniwersalnych zaproszeniach, po otwarciu okładki pojawia się sztywna kartka wstępnie zadrukowana ozdobną czcionką oraz wiersz bądź życzenia od maleństwa, które ma zostać ochrzczone. Wystarczy, że rodzice uzupełnią instrukcję dla gości i wyślą lub wręczą kartę w eleganckiej białej kopercie dołączonej do zaproszenia. Potrzebne są przede wszystkim dane lokalu, w którym odbędą się chrzciny, nazwa kościoła oraz dane kontaktowe do osób zajmujących się obsługą lokalu lub rodziców. Nie zapomnijcie wpisać daty i godziny przyjęcia I sakramentu w kościele!

Zaproszenia na Chrzest Święty w pierwszej kolejności powinni otrzymać kandydaci na rodziców chrzestnych, ponieważ muszą się odpowiednio przygotować do pełnienia tak odpowiedzialnej roli w życiu twojej pociechy. Równie ważnymi gośćmi są twoi rodzice, czyli dziadkowie maleństwa. Dla rodziców i dziadków udzielenie maluszkowi I sakramentu świętego to szczególna i wzruszająca chwila. Dziadkom i chrzestnym wobec tego należy wręczyć zaproszenia osobiście, o ile oczywiście jest to możliwe. Co jest również istotne, pamiętaj, aby członków rodziny i przyjaciół nie poinformować o uroczystości zbyt późno, ponieważ potrzebują czasu na przygotowanie prezentu dla maluszka.

Motywy graficzne zaproszeń na Chrzest Święty

Jaki najlepiej wybrać motyw graficzny wśród tylu wariantów, propozycji i wzorów? Najlepiej w tej kwestii kierować się własnymi upodobaniami i pamiętać, że dla dziewczynek lepiej postawić na różowe akcenty, a dla chłopców – niebieskie. Wózki, kołyski i buciki dziecięce, gołąbek, małe stópki to grafiki bezpośrednio nawiązujące do okazji, czyli Chrztu Świętego. Możesz również sięgnąć po mniej oczywiste ilustracje jak kwiaty, postacie maleńkiej dziewczynki i malutkiego chłopczyka, czy liściaste dekory. Wybieraj spośród pojedynczych wariantów zaproszeń na Chrzest Święty lub postaw na wybór całej kolekcji na Chrzest Święty.

Co to za kolekcje? Są to gotowe zestawy dekoracji, akcesoriów i upominków przygotowane specjalnie na chrzciny najmłodszego potomka. Przedstawiają elementy przyrody lub symbole związane z I sakramentem świętym i pojawiają się na wszystkich elementach tworzących kolekcję. Z okazji chrztu najczęściej wybierane są: Różowe Magnolie, Małe Stópki, Geometryczne Serce, Dream Flowers, Uroczy Chłopiec, Urocza Dziewczynka, Delikatne Lilie, Natural, Subtelne, Różowy Wózek, Boho, Dziecięce Buciki, Błękitny Wózek i Białe Kwiaty. Wszystkie kolekcje są przepiękne, dlatego niezależnie, którą wybierzesz na przyjęcie swojego maluszka, goście będą zachwyceni.