Zaproszenia na Komunię Św.

Pierwsza Komunia Święta to znaczący krok w życiu duchowym dziecka, a odpowiednio dobrane zaproszenia dodają uroczystości szczególnego charakteru. W naszej kategorii Zaproszenia na Komunię Świętą znajdziesz szeroki wybór wzorów, które łączą w sobie delikatność i duchowy wymiar tego sakramentu. Proponujemy zarówno uniwersalne zaproszenia gotowe do wypisania własnoręcznie, jak i opcje personalizowane, które pozwalają na włączenie indywidualnych szczegółów i danych. Dla Chrzestnych przygotowaliśmy specjalne wersje, które pozwolą im poczuć się wyjątkowo w tym dniu. Każde zaproszenie zostało zaprojektowane tak, by odzwierciedlało piękno i istotę komunii, będąc równocześnie wprowadzeniem do ceremonii.

Wyświetlanie 1–40 z 50 wyników

Oryginalne zaproszenia komunijne

Zaproszenia na I Komunię Świętą są ważnym elementem wymyślania aranżacji przycięcia rodzinnego na okoliczność przystąpienia dziecka do sakramentu I Komunii Świętej. W tym ważnym wydarzeniu nie może zabraknąć nikogo, na kim ci zależy, więc zastanów się, jakie zaproszenie wybrać, żeby nie spotkać się z odmową. Cudnie prezentują się warianty kart z akcentami roślinnymi i kwiatowymi, ponieważ są równie naturalne, co majowa roślinność. Biel i zieleń to zestawienie kolorystyczne, które najczęściej dominuje wśród motywów graficznych zaproszeń. Konwalie oraz lilie zostały zestawione z symbolami chrześcijańskimi, jak na przykład: chrystogram, hostia, krzyż, gołąbek, czy dłonie złożone do modlitwy. I Komunia Święta to przeżycie nie tylko dla dziecka komunijnego, ale także najbliższych krewnych. Dzień, w którym dziewczynka i chłopiec stają się jednością z Jezusem Chrystusem wymaga odpowiedniej oprawy. Uroczysty obiad, czy przyjęcie są na tyle prestiżowe, że wskazane jest potwierdzenie obecności.

Zaproszenia na I Komunię Świętą dla chłopca i dziewczynki

Zaproszenia na I Komunię Świętą nadają się do wysłania w imieniu dziewczynki, jak również chłopca. Jeśli córce najbardziej podobają się różowe kwiaty, oniemieje z zachwytu na widok zaproszeń z magnoliami. Synkowi natomiast przypadną do gustu karty z błękitnymi gałązkami oraz świeżym eukaliptusem. Pozostałe motywy są uniwersalne. Jest na nich zarówno wiele zieleni i białych kwiatów, jak religijnych ornamentów, nawiązujących do sakramentu I Komunii Świętej. Większość zaproszeń czerpie ze stylistyki boho i naturalnych trendów, dlatego są one tak samo atrakcyjne dla dzieci przystępujących do sakramentu jak dla zaproszonych gości. Naturalne karty są świetnym wyborem.

Wewnątrz zaproszenia jest sztywna kartka do uzupełnienia – wpisuje się na nią datę uroczystości w kościele, miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie, termin potwierdzenia odpowiedzi na zaproszenie oraz dane kontaktowe do rodziców dziecka komunijnego. Kartka jest wstepnie zadrukowana, a na osobiste dane pozostawiono wykropkowane pola. To bardzo przyspiesza proces wypisywania zaproszeń. Po przeciwległej stronie kartki zapisanej danymi uroczystości oraz przyjęcia jest okolicznościowy cytat lub wiersz od dziewczynki lub chłopca, podkreślający osobisty walor zaproszenia na I Komunię Świętą. Gość, który otrzymuje kartę ma wrażenie, że dziecko komunijne samo go zaprosiło na komunię.

Uniwersalne zaproszenia na I Komunię Świętą z akcentem naturalnym i motywem sakralnym

Piękno i zarazem prosta zaproszeń komunijnych drzemie w gustownym wpleceniu motywów religijnych w naturalne tło zaproszeń. Kwiatostany lilii, konwalii, gipsówki i kwiaty w rozmaitych kolorach – od bieli i różu po fiolet i fuksję ozdabiają narożniki zaproszeń, natomiast w ich centralnej części znajdują się symbole związane z I Komunią Świętą. Najbardziej popularnym wzorem jest hostia i chrystogram, często pojawia się gołąbek z gałązką oliwną, krzyż pod różnymi postaciami oraz dłonie złożone w geście modlitewnym. Wśród zielonych akcentów przewijają się listki, liście paproci, eukaliptus, gałązki i trawa pampasowa.

Zaproszenia na I Komunię Świętą mają z reguły białe, czyste i nieskazitelne tło oraz kompaktowy wymiar: 14 cm x 14 cm. Dostaniesz je w pakiecie zawierającym 10 sztuk kart i 10 białych kopert pasujących dokładnie pod wymiar zaproszeń. Zaproszenie z wybranym motywem możesz wysłać tradycyjną pocztą lub dostarczyć osobiście, jeśli zapraszany bliski mieszka nieopodal. Dziadkowie i rodzice chrzestni najbardziej ucieszą się, gdy dziecko komunijne wręczy im kartę we własnej osobie. Na pewno wtedy nie odmówią! Niezależnie, czy zdecydujesz się na zaproszenie z motywem kwiatów, czy zielonych listków lub gałązek, zaproszenie prezentuje się gustownie i estetycznie.

Zaproszenia na I Komunię Świętą – kolekcje

Zaproszenie na I Komunię Świętą ma unikalny wzór graficzny, który możesz z łatwością dopasować do swoich preferencji i gustu dziecka. Wybierz motyw wspólnie z córką lub synkiem, a będzie ich rozpierała duma, że stają się jednością z Jezusem Chrystusem, mają przyjęcie wyprawiane z tak ważnej okazji i mogą przeżywać przyjęcie sakramentu wspólnie z bliskimi krewnymi. Sięgnijcie po klasyczne konwalie lub lilie – te majowe dzwoneczki i kielichy najlepiej oddają prestiż i charakter uroczystości. Gałązki eukaliptusa swoją świeżością i wpadającym w błękit kolorem nadają się na nowoczesne przyjęcie w naturalnej odsłonie.

Wybierając zaproszenia, możesz również sięgnąć po motywy graficzne zaczerpnięte z kolekcji gotowych dekoracji, akcesoriów i prezentów. Wszystkie kolekcje łączy wspólny dominujący wzór graficzny przeróżnie wpleciony w poszczególne elementy kolekcji. Idealnymi kolekcjami na I Komunię Świętą są: Różowe Magnolie, Natural, Geometryczne Serce, Błękitne Gałązki, Boho, Białe Kwiaty, Dream Flowers, Gipsówka, Zielone Listki, Świeży Eukaliptus, Majowa Konwalia oraz Delikatne Lilie. Każda kolekcja ma swój niepowtarzalny urok i doskonale pasuje do okazji jaką jest przyjęcie I Komunii Świętej przez dziewczynkę oraz chłopca komunijnego.