Kalendarze adwentowe dla dzieci

Kalendarze adwentowe dla dzieci są przeznaczone do odliczania dni, które pozostały do Bożego Narodzenia. Dzięki nim dzieci mogą lepiej przeżyć adwent i właściwie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Kalendarz adwentowy w odróżnieniu od tradycyjnego kalendarza składa się z dwudziestu czterech miejsc na upominki. Można znaleźć w nim przedmiot nawiązujący do symboli Bożego Narodzenia, taki jak na przykład: mleczna czekoladka, cukierek, mała zabawka, laleczka, samochodzik czy karteczka ze świąteczną dedykacją. Taki kalendarz na okres adwentu, czyli na prawie cały grudzień to świetny sposób, by nauczyć dzieci odpowiedniego przygotowania duchowego do narodzin Jezusa Chrystusa, a także zaszczepić w nich potrzebę kultywowania zwyczajów i tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Na zachętę dorośli w poszczególnych okienkach kalendarza umieszczają wartościowy drobiazg kojarzący się ze świętami Bożego Narodzenia. Kalendarze mają przeróżną formę oraz ciekawe kształty.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Kalendarz adwentowy dla dzieci z zadaniami

Kalendarze adwentowe dla dzieci skrywają wewnątrz rozmaite niespodzianki nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia. Bardzo ciekawą i jednocześnie nietypową formą kalendarzy są karty ze zdrapkami oraz ukrytymi pod nimi polami z zadaniami związanymi z okresem przygotowania się do Gwiazdki. Dwadzieścia cztery zadania, takie jak na przykład: Zrób kartki świąteczne dla najbliższych, Udekorujcie razem pierniczki, Pomóż mamie w świątecznych porządkach, czy inne personalizowane zadania do wykonania podczas adwentu przez dzieci. Niektóre kartki skrywają ciekawostki, dzięki którym dziewczynka i chłopiec mogą poznać obyczaje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Pomysłowe karty możesz uzupełnić samodzielnie i zlecić dziecku dowolne zadanie do wykonania podczas adwentu.

Jakich ciekawostek dzieci mogą się dowiedzieć na temat świąt Bożego Narodzenia? Jest wśród nich – między innymi – ciekawostka o znaczeniu świątecznych pierniczków. Łakocie w kształcie serca symbolizują miłość, w kształcie aniołka – opiekę nad domem i domownikami, w kształcie gwiazdki – ochronę przed złem, natomiast te w kształcie dzwoneczka – ochronę przed złymi duchami oraz zwiastują dobrą nowinę. Wszystkie karty ze zdrapkami, z których składają się kalendarze adwentowe dla dzieci, zaprojektowaliśmy w taki sposób, żeby dzieci jednocześnie uczyły się i bawiły. Kalendarze to świetna rozrywka także dla dorosłych domowników, ponieważ pozwalają rodzinie się zintegrować, spędzać wspólnie przedświąteczny czas i poznawać nawzajem swoje ukryte talenty.

Kalendarz adwentowy dla dzieci – co włożyć do środka?

Jeśli rodzice wybiorą bardziej tradycyjną formę kalendarza na adwent, powinni wypełnić we własnym zakresie dwadzieścia cztery okienka słodkościami, zabawkami, klockami czy innymi gadżetami związanymi z Bożym Narodzeniem. W Planecie Dzieci znajdziecie także bardziej zaskakujące kalendarze, w których zamiast okienek przygotowaliśmy woreczki, torebeczki, domki, puzzle i wagoniki. Mamy nawet warianty kalendarzy przypominające łapacz snów, toaletkę na kosmetyki oraz wiszący organizer. Dzieciaki na pewno będą podekscytowane, odkrywając kolejne smakołyki i zabawki związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dziewczynki ucieszą się, gdy na gałązce drzewka w pokoju zawiśnie kalendarz adwentowy z kraftowymi torebeczkami i klamerkami oraz mlecznymi czekoladkami wewnątrz.

A jaki kalendarz adwentowy dla dzieci wybrać dla chłopców? Polecamy rozwiązanie w kształcie pociągu, w którym w roli okienek występują dwadzieścia cztery wagoniki. Do wagoników możesz wsypać świąteczne krówki, orzechy, czekoladki, ciasteczka z wróżbą, samochodziki lub figurki superbohaterów. Ciekawą formą kalendarza przygotowanego z myślą o adwencie jest kraftowe pudełko, które wypełniają dwadzieścia cztery puzzle przedstawiające fragmenty świątecznej scenerii. Gdy chłopczyk ułoży wszystkie elementy, w dzień wigilii Bożego Narodzenia powstanie obrazek, na którym są wesołe postaci bawiące się na śniegu w otoczeniu ośnieżonych domków, choinki i prezentów. Dziewczynkom i chłopcom spodobają się kalendarze w formie domków, z ukrytymi wewnątrz słodkościami świątecznymi.

Jak wyglądają kalendarze na adwent dla dzieci?

Myśląc o kalendarzu na okres adwentu, widzisz oczyma wyobraźni świąteczny kalendarz z uchylnymi drzwiczkami, za którymi skrywają się pralinki. W sklepie Planeta Dzieci znajdziesz dużo bardziej kreatywne propozycje kalendarzy adwentowych, które zaskoczą nie tylko ciebie, ale przede wszystkim obdarowane nimi dzieci. W zależności od tego, co lubi wykonywać twoja pociecha, możesz dobrać kalendarz do jej preferencji, upodobań i zdolności. Jak to wygląda w praktyce? Kalendarz w kształcie zaprzęgu świętego Mikołaja to uniwersalna propozycja dla dziewczynek i chłopców, którzy lubią odgrywać różne scenki z bajek o świętym Mikołaju. Kalendarze w kształcie małych domków są przeznaczone dla dzieci, które lubią tworzyć nowe rzeczy i budować.

Dziewczynkom i chłopcom troszczącym się ekologię rekomendujemy kalendarze adwentowe dla dzieci w kształcie kraftowych torebeczek z klamerkami. Kalendarze w postaci puzzli – miłośnikom układanek, a karty ze zdrapkami zastępujące kalendarze adwentowe – dzieciom, które chcą odkryć świąteczne tajemnice i pomóc rodzicom w przygotowaniach do Bożego Narodzenia. Kalendarz w postaci czerwonych torebeczek znakomicie wprowadzi dzieci w świąteczny klimat, z uwagi na kolorystykę. Małym księżniczkom lubiącym stroić się i przebierać, podaruj kalendarz na adwent w kształcie toaletki z kosmetykami i akcesoriami. Dla chłopców zafascynowanych motoryzacją ciekawym pomysłem na adwentowy kalendarz będzie propozycja w adwentowego kalendarza w kształcie pociągu.