Ozdoby na świecę komunijną

Świeca komunijna jest ważnym symbolem Pierwszej Komunii Świętej, a nasze ozdoby są stworzone, aby podkreślić jej wyjątkowe znaczenie. Znajdziesz tu różnorodne wzory i motywy, od klasycznych symboli religijnych po bardziej nowoczesne i subtelne dekoracje. Każda ozdoba jest starannie wykonana z najwyższej jakości materiałów, co gwarantuje jej trwałość i estetyczny wygląd. Wiele z ozdób na świecę komunijną można spersonalizować, co pozwala na dodanie imienia dziecka, daty komunii.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 25

Ozdoba na świecę komunijną – jaką wybrać?

Ozdoba na świecę komunijną to atrakcyjny dodatek, który dopełnia uroczysty wygląd gromnicy, dlatego warto wybrać akcesoria dekoracyjne z tematycznymi nadrukami nawiązującymi do symboliki sakramentu Pierwszej Komunii świętej. Gromnicę dziecka komunijnego z reguły przystraja się za pomocą profitek i stroików, do których dobrym dodatkiem są praktyczne okapniki. W sklepie Planeta Dzieci znajdziesz ozdoby do dekorowania świecy z nadrukami w stylu religijnym, boho oraz naturalnym posiadające detale w różnych kolorach. W ofercie mamy profitki i stroiki w dwóch wersjach do wyboru – uniwersalnej i spersonalizowanej. Ojcom chrzestnym, którzy zamierzają podarować chrześniakom gromnicę z okazji przystąpienia do kolejnego sakramentu, proponujemy świecę w drewnianym pudełku prezentowym z komunijną grafiką. 

Imienne dekoracje na świecę komunijną sprawiają, że gromnica przyciąga uwagę osób uczestniczących w sakramentalnej mszy świętej, a dziecko czuje się wyróżnione. Możesz zdecydować się na ozdoby świecy minimalistyczne, jak i ozdoby bardziej strojne, w zależności od potrzeb i gustu. Ozdoby na świecę komunijną, które mamy w ofercie, nadają się do przystrojenia gromnicy dla dziewczynki, jak i dla chłopca, ze względu bogactwo detali i zdobień kolorystycznych. Niezależnie od tego, czy preferujesz klasyczne motywy religijne, czy szukasz bardziej nowoczesnych i subtelnych wzorów, na pewno dopasujesz profitkę, stroik i pudełko do swoich oczekiwań. Organizatorzy imprezy komunijnej, którzy podejmują się samodzielnego przygotowania aranżacji sali i stołów, doceniają fakt, że detale na świecy komunijnej dziecka są spójne z motywem tematycznym i kolorystyką przyjęcia. 

Dekoracja świecy komunijnej dla chłopca i dziewczynki

Dekorowanie gromnicy na Pierwszą Komunię świętą dziewczynki i chłopca staje się bardzo proste, gdy zdecydujesz się na nasze dekoracje i ozdoby do świec. Proponujemy akcesoria, które są jednym z elementów tworzących kolekcje komunijne, a także uniwersalne ozdoby dopasowane stylem i kolorystyką do płci dziecka komunijnego. Jeśli chcesz, żeby gromnica nie odbiegała wyglądem od dekoracji sali i stołów, postaw na profitkę i stroik z motywem graficznym charakterystycznym dla jednej z kolekcji. Są to kolekcje, takie jak między innymi: Zielony Wianek, Delikatne Lilie, Zielone Listki, Majowa Konwalia, Komunijna Dziewczynka, Boho, Komunijny Chłopiec, Wianek Komunijny, Kielich Komunijny, Greenery, Li Marte i Różowa Magnolia. Motywy, które zdobią elementy składowe kolekcji, są naturalne, religijne i stylowe. 

Ozdoba na świecę komunijną dziewczynki i chłopca oprócz nadruku tematycznego i personalizacji może mieć także inne zdobienia. Jeśli nie masz szczególnych wymagań, co do wyglądu świecy, postaw na ozdoby, takie jak na przykład: wstążka lub kokardka z mirtem albo cyrkonią, bądź wybierz jeden z proponowanych dekorów religijnych na profitce i stroiku, taki jak na przykład: cytat autorstwa ojca świętego Jana Pawła Drugiego, hostia, krzyż oraz gołębica. Komunia Święta to wyjątkowy moment w życiu dziecka, a świeca komunijna jest jednym z najważniejszych symboli tego dnia, dlatego oferujemy wiele rodzajów dekoracji na gromnicę dostosowanych do gustu chłopców i dziewczynek. Warto zdecydować się na wariant personalizowany z imieniem dziewczynki bądź chłopca, datą Komunii świętej i krótką dedykacją. 

Jak ozdobić świecę komunijną?

Ozdobienie świecy komunijnej sprawia, że staje się ona jednym z elementów dekoracyjnych uroczystości sakramentalnej. Dzięki wyjątkowym ozdobom przystroisz świecę w taki sposób, że będzie jednocześnie wyróżniała bohatera dnia i dopełniała styl przyjęcia komunijnego.  Wybierając konkretne ozdoby na gromnicę, warto zwrócić uwagę na jakość i zdobnicze detale. Pamiętaj, że ozdoba na świecę komunijną to nie tylko dodatek, ale także sposób na zaakcentowanie symboliki sakramentu. Gromnica ze stroikiem świetnie sprawdza się w roli pamiątki komunijnej. Możesz wybrać zarówno profitkę, jak i stroik z konkretnym nadrukiem, żeby ozdobić świecę dla dziecka na Komunię świętą. Nie zapominaj o dyskretnym okapniku, który pełniąc funkcję ochronną, skutecznie zapobiega poparzeniu się gorącym woskiem.

Warto nie tylko ozdobić samą gromnicę, ale także przemyśleć, w jaki sposób ją zapakować na prezent komunijny. Polecamy podłużne drewniane pudełka, w których bez problemu mieści się długa komunijna świeca. Na pudełkach prezentowych są różnorodne grafiki, które podkreślają uroczysty charakter upominku. Gdy wybierzesz wariant imienny, obok grafiki tematycznej nadrukujemy imię dziecka komunijnego, datę Komunii świętej, a także okolicznościową dedykację. Profitka i stroik z imieniem sprawiają, że świeca komunijna jest nie tylko symbolicznym prezentem od taty chrzestnego, ale przede wszystkim staje się niepowtarzalną i oryginalną pamiątką komunijną. Dekorując świecę, postaw na odpowiednie wzory i kolory detali, żeby dziecko z dumą prezentowało w rękach chrześcijański atrybut. Ozdoby w stylu minimalistycznym, boho i naturalnym dodają gromnicom uroczystego charakteru.