Encyklopedia dla dzieci – prezent edukacyjny z pomysłem!

Encyklopedia dla dzieci jest wciąż oryginalnym i znakomitym prezentem dla maluchów na różne okazje. Wydania książkowe zawierające vademecum wiedzy z alfabetycznie ułożonymi hasłami kojarzą się z latami dziewięćdziesiątymi, ponieważ były obowiązkowym elementem dekoracyjnym salonu rodziców, a obecnie większość osób czerpie informacje z internetu. Jednak mimo to, warto zachęcać dzieci, by korzystały z literatury edukacyjnej, takiej jak: encyklopedie, czy słowniki. Żaden nawet najbardziej zaawansowany technologicznie smartfon nie zastąpi książki, a w najbardziej popularnej encyklopedii internetowej mogą zdarzyć się pomyłki i nieprawdziwe informacje. Poza tym technologia bardzo szybko dezaktualizuje się, więc wybierając rozwiązanie, jakim jest encyklopedia dla dzieci online, zachodzi ryzyko, że produkt będzie mało funkcjonalny, a tym samym niepraktyczny. Książka, w której dzieci mogą znaleźć mnóstwo ciekawostek, kolorowe wizualizacje, infografiki i zdjęcia to album, który powinien znaleźć się na półce w pokoju dziecięcym. Maluch może sięgnąć po encyklopedię w każdej chwili, gdy będzie chciał się dowiedzieć, czegoś o świecie. Encyklopedia jest książką uniwersalną, świetnie nadaje się więc na prezent dla dziewczynki i chłopca w każdym wieku. Dodając personalizację do motywu graficznego na okładce, prezent staje się wyjątkowy!

Wiele wydawnictw ma w swojej ofercie książki dla najmłodszych, wśród których może znaleźć się również encyklopedia dla dzieci – to z wielu względów prezent doskonały! Pomysł, aby podarować dziecku książkę z wartościowymi alfabetycznie ułożonymi hasłami, to najlepsze, co możesz zrobić dla malucha. Wymiar edukacyjny to jej niezaprzeczalny walor, jednak zalet jest o wiele więcej. Odwiedzając Planetę Dzieci, dowiesz się, dlaczego warto pomyśleć o takim upominku, jak encyklopedia dla dzieci na prezent. Blog tworzą pasjonaci z branży dekoracyjnej, którzy o urządzaniu wnętrz dla najmłodszych wiedzą wszystko, dlatego chętnie podpowiedzą ci, co możesz zrobić, by zachęcić malucha do nauki i zabawy jednocześnie. Encyklopedia naukowa dla dzieci i młodzieży to pozycja obowiązkowa! 

Encyklopedia dla dzieci – prezent dla dziecka

Encyklopedia dla dzieci to najlepszy prezent dla dziecka, ponieważ, dzięki wiedzy w niej zawartej, dziecko uczy się i poznaje nowe zagadnienia, miejsca, zwierzęta, historie i anegdoty o znanych ludziach. Zamiast dawać maluchom kolejną zabawkę lub grę, czyli przysłowiową rybę, wybierz wędkę, czyli książkę encyklopedyczną, dzięki której dzieci będą mogły samodzielnie odkrywać świat i uczyć się nowych rzeczy, doskonale się przy tym bawiąc. Kolorowa okładka i ilustrowane strony na pewno przyciągną dziecięcą uwagę, a zapamiętywanie informacji ułatwi im wyszczególnienie poszczególnych ciekawostek w postaci dymków w kontrastowym kolorze.  

Prezent ma olbrzymią wartość również dla rodziców, ponieważ zamiast odpowiadać na tysiące dziecięcych pytań, wskażą miejsce w encyklopedii z odpowiedzią na nurtujące malucha pytanie. Encyklopedia dla dzieci to korzyść dla wszystkich domowników. Książka to prezent wielofunkcyjny – posłuży jako skarbnica wiedzy, uczy i wychowuje, wyręczając rodziców, ma walory dekoracyjne i jest cudowną alternatywą dla komputera, konsoli do gier, laptopa oraz smartfona.  

Encyklopedia dla dzieci – świat bez tajemnic

Encyklopedia naukowa dla dzieci i młodzieży pozwala odkrywać krok po kroku tajemnice świata. Wszystko w wygodnym i poręcznym formacie. Wystarczy sięgnąć na półkę i otworzyć na odpowiedniej stronie, by wiedzieć, o wiele więcej niż przed chwilą. Dzięki wartościowej alfabetycznej encyklopedii dla dzieci możliwe jest odkrywanie rozmaitych tajemnic świata, ciągłe uczenie się nowych rzeczy, bycie na bieżąco z nauką i przyrodą, a przede wszystkim spędzanie czasu wolnego w pożyteczny sposób. Dziecięca wyobraźnia nie jest niczym ograniczona, więc dzieci czytając encyklopedię, nie tylko przyswajają wiedzę o świecie, ale także wspaniale się bawią. Książka sprawia, że nauka nie kojarzy im się z przymusem i nudną czynnością, a możliwościami i szansą na zapewnienie sobie lepszej przyszłości.

Świat stoi otworem, dzięki encyklopedii, która jest najlepszym i najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy. Pozwala odkrywać kraje, kontynenty, kulturę, historię, przyrodę i nowe pojęcia w pigułce. Z przepięknie wydaną encyklopedią dla dzieci maluchy, starsze dzieci i młodzież mają kompleksową pomoc w nauce. Mogą przyswajać wiedzę od A do Z! 

Dla dzieci w jakim wieku jest encyklopedia dla dzieci?

Największym atutem kolorowej dziecięcej encyklopedii jest podana w przystępny sposób wiedza, dlatego wydanie nadaje się dla dzieci w każdym wieku. Warto zapoznać z tą wyjątkową pozycją maluszki w wieku przedszkolnym. Właśnie wtedy dzieci wkraczają w taki etap rozwoju, w którym zadają mnóstwo pytań na różne tematy i wszystkiego są ciekawe. Nawet najbardziej cierpliwy rodzic i najwytrwalsza nauczycielka przedszkolna nie są w stanie zaspokoić tej dziecięcej potrzeby w stu procentach. Warto skierować uwagę dziewczynek i chłopców na samodzielną edukację przy pomocy książek. 

Od jakiego wieku będzie odpowiednia encyklopedia dla dzieci? 5 lat to idealny moment na oswojenie maluchów z kompendium wiedzy w postaci albumu. Mama, tata lub przedszkolna ciocia mogą wertować książeczkę razem z maluchami, pokazując ilustracje, obrazki i opowiadając o tym, co jest w środku. Dzięki plastycznej wyobraźni, dzieci bardzo szybko chłoną to, co zobaczą, usłyszą i poczują. Integrację sensoryczną bardziej rozwiniętą mają dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole. Dla nich również odpowiednia jest encyklopedia dla dzieci – 7 lat to wiek, w którym pierwszoklasiści samodzielnie czytają i piszą. A co ze starszymi dziećmi i młodzieżą? Encyklopedia dla dzieci mających 10 lat i więcej zachęca do zgłębiania tajemnic świata, odkrywania nowych miejsc, poznawania wielu rzeczy i kształtowania różnorodnych kompetencji. To wszystko jest możliwe, dzięki naukowej encyklopedii dla dzieci i młodzieży.

Encyklopedia dla dzieci – czym różni się od encyklopedii dla dorosłych?

Encyklopedia encyklopedii nie równa, mimo naukowej zawartości. Wydania encyklopedyczne dla dorosłych mają okładki bez walorów dekoracyjnych, zwykle w jednolitym kolorze, z minimalistycznym napisem: Encyklopedia i alfabetycznym oznaczeniem tomów od A do Z. Alfabetyczna encyklopedia dla dzieci natomiast z racji potrzeby przyciągnięcia dziecięcej uwagi jest bogato ilustrowana i ma okładkę z atrakcyjnymi motywami graficznymi. Hasła wewnątrz encyklopedii często mają charakter infografik, a stron w wydaniu dla dzieci jest o wiele mniej. Zwykle nie mają więcej niż 200 stron, by nie zniechęcić najmłodszych do nauki i odkrywania świata. 

Oba warianty encyklopedii mają natomiast sztywną i bardzo wytrzymałą obwolutę z możliwością personalizacji na okładce. Personalizacja cieszy się największym powodzeniem, przy wyborze encyklopedii na upominek dla dziecka lub osoby dorosłej.  

Jaką wiedzę zawiera alfabetyczna encyklopedia dla dzieci?

Encyklopedia dla dzieci to prezent do edukacji dziecięcej, dlatego wewnątrz znajdują się hasła przedstawiające wiedzę, którą dzieci łatwo i chętnie przyswajają. Najczęściej poszukując wydania naukowego encyklopedii dla dzieci, możesz trafić na opracowania geograficzne, biologiczne, historyczne lub astrologiczne. Encyklopedia dla dzieci na prezent –  geograficzna odsłona pozwala maluchom na poznanie krajów, kontynentów i map. Z encyklopedii ilustrowanej dziecięcej o tematyce biologicznej dowiedzą się ciekawostek dotyczących fauny i flory, a z historycznej – odpowiedniej dla starszych dzieci – informacji o dziejach kraju i rządzonych nim  władcach. W wydaniu encyklopedycznym zorientowanym na astrologię – dzieci odkrywają planety w układzie słonecznym, a w wariancie poświęconym czasom prehistorycznym – roślinożerne dinozaury lądowe, latające pterodaktyle i mordercze tyranozaury.

Dla młodszych przedszkolaków i starszych uczniów największą wartość ma prehistoryczna encyklopedia dla dzieci na prezent – dinozaury to prawdziwy hit! Jeśli jednak dziecko tylko lubi starożytne gady, spodoba mu się album geograficzny z dinozaurami na okładce.

Encykopedia dla dzieci  – jaki wybrać motyw graficzny?

Wybierając encyklopedię dla dzieci, zauważysz rozmaite motywy graficzne na okładkach. W encyklopediach książkowych przygotowanych z myślą o dziewczynkach, dominują wzory kwiatowe i różowa kolorystyka. Wielką popularnością cieszy się ilustrowana encyklopedia dla dzieci z różowymi konturami kontynentów. Chłopięcą uwagę przyciągną natomiast okładki encyklopedii z miejscami, zabytkami i cechami charakterystycznymi dla osób zamieszkujących poszczególne kraje czy kontynenty. 

Jakie jeszcze są motywy graficzne do wyboru, które na pewno spodobają się dziewczynkom i chłopcom?

  • kontury kontynentów,
  • znane zabytki,
  • rośliny i zwierzęta,
  • kula ziemska,
  • wieloryb w indiańskim pióropuszu,
  • dinozaury,
  • australijskie zwierzęta,
  • afrykańskie zwierzęta. 

Encyklopedia dla dzieci – personalizowane albumy na różne okazje

Encyklopedia dla dzieci imienna jest najlepszym pomysłem na prezent. Dzieci lubią czuć się wyjątkowo dla osób dorosłych, a spersonalizowany napis na okładce encyklopedii dziecięcej sprawi, że będą dumne i zachwycone po otrzymaniu takiego upominku. O wiele chętniej zapoznają się z ciekawostkami naukowymi zawartymi w encyklopedii. Widząc swoje imię na okładce książki naukowej o świecie, poczują się jak jego mali  odkrywcy.

Encyklopedię dla dzieci personalizowaną możesz podarować zarówno bez specjalnej okazji, jak i na  okoliczność szczególną dla malucha. Takich okazji jest bez liku – urodziny, imieniny, pójście do przedszkola, pierwszy dzień w szkole, wyniki w nauce, Dzień Dziecka, pierwszy dzień wakacji, wyjątkowa podróż i wiele innych.