|

TOP 10 prezentów z okazji narodzin

Narodziny dziecka to wspaniałe wydarzenie w życiu świeżo upieczonych rodziców, dziadków, rodzeństwa maluszka, jak i dalszych krewnych. Jest to wzruszający moment, który zostaje w pamięci na całe życie. Wszyscy rozpływają się nad kruszynką, która właśnie pojawiła się na świecie. Zwyczajowo z okazji narodzin wręcza się prezenty zarówno rodzicom, jak i dziecku, które właśnie przyszło na świat. W tym artykule podzielimy się wiedzą o tym co można podarować dziecku z okazji narodzin. Oto lista upominków czyli nic innego jak TOP 10 prezentów z okazji narodzin.

PREZENTY dla dziecka z okazji narodzin – 10 TOP PREZENTÓW

W obecnych czasach prezenty dla dziecka z okazji narodzin to czysta dowolność, jednakże istnieje pewien kanon podarunków, które od dekad cieszą się wielką popularnością. Przy pierwszych odwiedzinach maluszka, nie możemy zapomnieć o tym, aby przynieść mu podarunek. To niemalże tradycja. W zależności od tego, jakie łączą nas relacje i więzi rodzinne z dzieckiem, taki rodzaj prezentu dobieramy. Inny upominek otrzyma dziecko od koleżanki z pracy mamy albo tatusia. Z czym innym przyjdzie babcia i dziadek, co innego podarują przyszli rodzice chrzestni (jeśli oczywiście decyzja o ich wyborze już zapadła). Z naszych ustaleń wynika, że na liście podarunków dla dziecka znajdą się z pewnością zabawki, sentymentalne pamiątki, ale również niezbędne do pielęgnacji maluszka kosmetyki i przedmioty. Właściwie, potocznie mówiąc wszystko się przyda 😉

Poniżej znajdziecie nasze propozycje na prezenty dla dziecka, które warto podarować z okazji narodzin. Nasza planeta, to przede wszystkim planeta dzieci, dlatego wszystko co robimy, robimy z największą troską o kochanych maluszkach. Przeczytaj wpis, a potem zajrzyj do sklepu planeta dzieci i wybierz najpiękniejszy prezent dla dziecka z okazji narodzin.

1. Metryczka

Metryczka dziecka to wyjątkowy spis danych o dziecku, z chwili jego narodzin. Obecnie na rynku możesz znaleźć metryczki w wielu formach i odsłonach. Od skrzynek, po ramki, plakaty i bransoletki. W naszym sklepie znajdziesz różne wersje metryczek. Najczęściej są to przy okazji dekoracje do pokoju dziecka, które możesz wyeksponować, a nie chować w szafie. Pokazywanie pamiątek nie musisz odkładać na ‘za kilka lat’ jak dziecko podrośnie. Może ono wzrastać w otoczeniu pięknego zestawu plakatów w ramce. Metryczka dziecka w formie plakatu będzie znakomicie się prezentować na ścianie w pokoiku dziecięcym.

2. Kocyk dla dziecka

Opieka nad dzieckiem i dbanie o jego bezpieczeństwo to podstawa. Wszystko co potrzebne, aby dzieciątko czuło się bezpiecznie jest na wagę złota. Miłe w dotyku kocyki, które będą towarzyszyły dziecku przez większość dnia to miły podarunek z okazji narodzin. Często się zdarza, że maluszek wybiera sobie ulubiony kocyk lub poduszkę i nie rozstaje się z nimi przez kilka lat. Często też, brak ulubionego przedmiotu, o znajomym zapachu, dotyku i kolorze sprawia, że dzieci nie potrafią zasnąć.

Podaruj dziecko wyjątkowy kocyk, którego delikatność będzie tuliła go do snu. W naszej ofercie znajdziesz kocyki personalizowane, czyli z imieniem dziecka. Na planetadzieci.pl znajdziesz wiele wzorów i kolorów do wyboru, zarówno dla chłopczyka, jak i dziewczynki.

3. Album na zdjęcia

Pięknym upominkiem dla maluszka będzie album na zdjęcia. W nim rodzice będą mogli gromadzić najpiękniejsze fotografie z pierwszych miesięcy życia. Będzie to wspaniała pamiątka na wiele lat, do której dziecko, już jako dojrzały człowiek zawsze będzie mógł sięgnąć i przeżyć sentymentalną podróż do swojego dzieciństwa. W naszej ofercie znajdziecie albumy z personalizowaną okładką.

4. Łapacz snów

Wyjątkowym podarunkiem dla dziecka jest swego rodzaju amulet. Pod tą nazwą może się kryć wiele propozycji. Naszym autorskim amuletem jest łapacz snów. Składa się on z drewnianej tarczy oraz ręcznie plecionych piórek przez mistrzynie rękodzielnictwa. Oczywiście, zgodnie z naszym motywem przewodnim ten wyjątkowy prezent na narodziny to nie tylko podarunek, ale również oryginalna dekoracja, którą można zawiesić nad łóżeczkiem.

5. Książka z bajkami

Dla dziecka książka to piękny dar, który będzie od najmłodszych lat wpływał na jego rozwój. Zaproś dzieciątko do wspaniałego świata bajek, niesamowitych przygód magicznych postaci oraz do nauki najszlachetniejszych wartości. Dzięki książkom dziecko rozwija swoją wyobraźnię, pamięć, słuch i wzrok. Buduje swój własny świat i zapamiętuje historie. Nie ma nic piękniejszego niż książka, którą możesz podarować z okazji narodzin. Co prawda będzie musiała chwilkę zaczekać na półeczce, ale czytania jej nie będzie końca. Jeśli chcesz, aby Twoja książka była tą wyjątkową to oczywiście wybierz się na naszą planetę i wybierz bajki dla dziecka, które będą pięknie oprawione w personalizowaną okładką z imieniem dziecka oraz Twoim podpisem.

6. Pluszowy miś 

Pluszaki dzieci uwielbiają i zawsze mają tę ulubioną jedną maskotkę, z którą są nierozłączne. Podaruj dziecku wyjątkowego misia w ubranku, na którym napiszemy imię maluszka. Będzie to oryginalna wersja maskotki, która będzie miłą w dotyku przytulanką dla Waszego dzidziusia.

7. Masa gipsowa na odciski rączek i nóżek dziecka

Wyjątkowym podarunkiem z okazji narodzin będzie specjalna, bezpieczna dla dziecka masa gipsowa. Za jej sprawą rodzice dzidziusia będą mogli wykonać odcisk stópek i rączek maluszka. Będzie to wzruszająca pamiątka dla całej rodziny, dzięki której kawałek świata z pierwszych miesięcy życia zostanie zatrzymany na zawsze.

8. Skarbonka na spełnienie marzeń

Oryginalnym pomysłem na upominek dla dziecka z okazji narodzin jest skarbonka na spełnienie marzeń. Mają one różne kształty i formaty. W naszej ofercie znajdziecie skarbonki w formie kwadratowych ramek z szybką, które można zawiesić na ścianie lub postawić na półce w pokoiku dziecięcym. Dziecko w pewnym momencie zapragnie mieć coś wyjątkowego, dlatego zanim zaczną kształtować się jego indywidualne potrzeby i marzenia, zacznijcie już gromadzić oszczędności wraz z rodzicami. Skarbonka będzie służyła wiele lat, a jej zawartość będzie zawsze widoczna.

9. Zegar

Ktoś by pomyślał, że zegar jako prezent z okazji narodzin to nonszalancki pomysł. Jednakże to całkiem fajna sprawa! Dla kogoś, kto właśnie rozpoczął swoje życie na planecie Ziemia, właśnie zaczął płynąć czas. Warto odliczać każdą minioną sekundę w tym powiększonym gronie, czerpać z niej garściami i cieszyć się każdą chwilą! Zegar na ścianę do pokoiku to podarunek, który zrobi wrażenie (najpierw oczywiście na świeżo upieczonych rodzicach). Masz szansę ofiarować dziecku coś oryginalnego. Nie wahaj się ani chwili i podaruj zegar z imieniem, który uświetni pokoik dziecka i będzie symbolem szczęśliwie upływającego czasu.

10. Tradycyjna kartka z życzeniami

Kartka okazjonalna to ponadczasowa pamiątka, którą wręcza się na wiele okazji. Jest to drobiazg o bezcennej wartości sentymentalnej! Jeśli chcesz podarować dziecku na starcie jego życia kilka słów na przyszłość to jest to znakomita forma, aby to wyrazić. Kartkę zapewne rodzice będą skrupulatnie przechowywać wśród innych pamiątek, które pokarzą dziecku, gdy będzie starsze. Jest to też znakomity podarunek dla dziecka z okazji narodzin, za pomocą którego my zamykamy naszą TOP LISTĘ 10 NAJLEPSZYCH PREZENTÓW Z OKAZJI NARODZIN.

Zapraszamy Was na naszą planetę, czyli planetę dzieci. Spotkacie się tam z naszymi propozycjami na to, jak stworzyć dziecku wyjątkowy świat, w którym będzie szczęśliwie dorastał i odkrywał tajemnice świata.