Roczek

Roczek dziecka to wyjątkowa impreza, która wymaga odpowiednich przygotowań i oprawy. Potrzebne będą dekoracje na stoły, dekoracje sali, dekoracje urodzinowego tortu oraz drobne prezenciki jako podziękowanie dla gości, którzy pojawili się, aby wspólnie z rodzicami świętować ukończenie pierwszego roku życia ich potomka. Do dekoracji stołów najczęściej wykorzystywane są serwetki w różnych kształtach, bieżniki i papierowe talerzyki. Przyjęcie dla dziecka powinno być radosne i kolorowe, dlatego nie może zabraknąć serwetek i talerzyków przypominających poszczególne zwierzątka, jak na przykład: myszka, wieloryb i lew. Do dekoracji sali wykorzystaj przede wszystkim foliowe balony, które można napełnić helem lub powietrzem. Warto rozwiesić także dekoracyjny baner personalizowany, żeby uczcić małego jubilata w wyjątkowy sposób. Aby tort na roczek miał odpowiednio odświętny charakter, najlepiej wetknąć w jego pierwszą warstwę ozdobny topper na tort. Podziękować gościom roczku można na wiele sposobów, ale najbardziej popularnym zwyczajem jest wręczenie im słodkich, drobnych upominków w dekoracyjnych pudełeczkach o różnych kształtach.

Wyświetlanie 1–21 z 95 wyników

Dekoracje na roczek

Roczek dla rodziców to przedsięwzięcie organizacyjne, które wymaga przemyślenia wielu detali, takich jak: dekoracje stołów, dekoracje sali, ozdoby na tort urodzinowy i prezenty na podziękowanie dla gości. Samodzielne przygotowanie imprezy dla roczniaka jest możliwe, dzięki rozmaitym udogodnieniom w postaci gotowych dekoracji i ozdób oraz prezencików z podziękowaniem dla gości. Aby efektownie udekorować salę, w której będziecie świętować zakończony pierwszy rok dziecka, najlepsze są balony foliowe przypominające wyglądem zwierzątka lub takie, które mają dedykację dla maluszka nadrukowaną złotą czcionką. Balony mają kształt wielorybka, myszki lub gwiazdki. Dla lepszego efektu warto powiesić ogromny balon – cyferkę 1 w formie żyrafki.

Dekorowanie przyjęcia z okazji pierwszych urodzin córeczki lub synka jest czynnością nie wymagającą zdolności manualnych ani zmysłu kreatywnego. Wystarczy wykorzystać nasze gotowe rozwiązania dekoracyjne. Niezależnie od tego, czy wybierzesz kolorowe balony foliowe czy dekoracyjne banery, przyjęcie będzie udane, a ozdobne detale goście będą długo i pozytywnie wspominać. Ozdoby na stół nie są potrzebne, wystarczy, że porozkładasz pojedyncze talerzyki i serwetki w kształcie zwierzątek, a wygląd nakryć zaostrzy apetyt zaproszonych do skosztowania roczkowych smakołyków. Tort na roczek przyozdobiony świeczkami i topperami na tort zrobi podczas roczku furorę i będzie perfekcyjnie wyglądał na zdjęciach, tworząc dodatkową dekorację stołu. 

Jak udekorować tort na pierwsze urodziny?

Jak można przyozdobić tort, aby idealnie wpisywał się w potrzeby przyjęcia z okazji pierwszych urodzinek maluszka? Najlepiej wykorzystać do tego celu kolorowe świeczki w różnych kształtach i dekoracyjne toppery czy pikery na tort. Na święto urodzinowe dziewczynki warto przyozdobić torcik za pomocą różowej świeczki w złotej koronie, natomiast przystrajając tort rocznego chłopczyka, wetknij w masę identyczną świeczkę w kolorze błękitnym. W połączeniu z zestawem balonów tort będzie wyglądać na stole zjawiskowo, a jego wystrój zachęca do nałożenia sobie na talerzyk kolejnego słodkiego kawałka. Jeśli nie nie jesteś zwolennikiem przyporządkowania według płci jubilata na róż i niebieski, zdecyduj się się na świeczki urodzinowe w innym wariancie kolorystycznym.

Roczek i wykonany z jego okazji tort urodzinowy można udekorować, wykorzystując gotowe toppery na tort tworzące dedykację dla jubilata lub ciekawy motyw graficzny. Pożądane kształty osiąga się frezując pojedynczy kawałek drewna. Do najbardziej popularnych topperów należą te, które mają napis: Happy Birthday oraz Moje pierwsze urodzinki. Zamocowanie toppera w torcie jest bardzo proste, ponieważ każdy drewniany egzemplarz ma integralne dwa patyczki, za pomocą których wybija się go w masę cukrową, którą oblany jest urodzinowy tort. Goście będą zachwyceni taką dekoracją na górnej warstwy wypieku na pierwsze urodziny maluszka, a sam tort zmieni się nie do poznania. Świeczki urodzinowe i tort to gwarancja satysfakcji.

Roczek – jak podziękować gościom?

Jak podziękować zaproszonym krewnym, przyjaciołom i znajomym, którzy pojawili się, w celu wspólnego świętowania na cześć roczniaka? Sprawiając im niespodziankę w postaci słodkiego upominku w przepięknie wykonanym opakowaniu. Masz do wyboru pudełeczka w różnych kształtach, torebki prezentowe, transparentne opakowania z etykietą personalizacyjną lub woreczki z organzy. Do wewnątrz na ogół wkłada się słodycze, takie jak: czekoladki belgijskie, czekoladowe cukierki, orzechy w lukrze, krówki, lizaki albo muffinki. Ostatnio popularne są ciasteczka z wróżbą dla gości, dzięki którym można nie tylko poczęstować obdarowanych, ale także przekazać na ich ręce wróżbę, która zawsze jest pozytywna.

Goście, którzy świętują razem z tobą roczek pociechy będą pod wrażeniem perfekcyjnie zorganizowanego przyjęcia dla roczniaka. Nie tylko będą chwalić dekoracje sali i stołów, czy podziwiać i konsumować z apetytem tort urodzinowy, ale także będą zaskoczeni otrzymanym drobnym upominkiem jako podziękowaniem. Jeśli na prezencikach dodasz personalizację w postaci imienia jubilata, datę pierwszych urodzinek i krótką dedykację, masz prosty przepis na oryginalną pamiątką z imprezy na cześć malucha. Wręczając zaproszonym słodki smakołyk rozpieszczasz ich kubki smakowe, dostarczasz endorfin i masz pewność, że los będzie dla nich łaskawy, a wróżba pomyślna.