Pakowanie prezentów świątecznych

Pakowanie prezentów świątecznych to zadanie, które niejednokrotnie dostarcza wielu osobom trudności, ze względu na brak pomysłu, w jaki sposób zapakować upominek dla bliskich na święta Bożego Narodzenia. W sklepie Planeta Dzieci znajdziesz rozwiązania dekoracyjne, dzięki którym łatwo poradzisz sobie z pakowaniem. W zależności od gabarytów i rodzaju prezentów proponujemy: papier ozdobny, pudełka, skarpety i torebki prezentowe z rozmaitymi dekorami nawiązującymi do tematyki świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystując je, efektownie opakujesz książkę, ubranie, zabawkę i pluszową przytulankę. Mamy wiele sprawdzonych pomysłów na pakowanie upominków dla dużych i małych bez względu na płeć osoby, której masz zamiar wręczyć świąteczny prezent. Ciekawe kolory, kształty i faktury opakowań świątecznych na pewno zrobią wrażenie na obdarowanych członkach rodziny.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Pakowanie prezentów świątecznych – pomysły na Boże Narodzenie

Pakowanie prezentów świątecznych to misja, z którą trzeba się zmierzyć za każdym razem, gdy nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Czynność dla wielu osób pakujących bywa kłopotliwa, dlatego warto skorzystać z podpowiedzi, inspiracji, pomysłów i gotowych rozwiązań z Planety Dzieci. Bardzo popularnym opakowaniem prezentowym są po prostu torebki prezentowe i papiery ozdobne do pakowania prezentów. Torebki i papiery przeznaczone jako opakowania świąteczne mają kolory i dekory bożonarodzeniowe. Najlepszym rozwiązaniem, żeby zapakować większą ilość drobnych prezencików, są pudełka kraftowe w różnych rozmiarach. Możesz postawić na klasyczne pudełka lub sięgnąć po kartonik z uroczystym świątecznym nadrukiem w postaci grafiki i okolicznościowej dedykacji z personalizacją.

Ciekawą alternatywą świątecznych pudełek, torebek i papierów ozdobnych są skarpety świąteczne. Zmieści się w ich  wnętrzu wiele małych upominków, jak również jeden większy prezent na Boże Narodzenie. Taką sprytną skarpetę możesz wykorzystać jako opakowanie prezentu dla każdego domownika, dodając jedynie nadruk imienny i określający stopień pokrewieństwa z tym, który otrzyma prezent. Najczęściej skarpetki na Boże Narodzenie wiesza się na kominku, ponieważ mają doszytą pętelkę do powieszenia. Jeśli w twoim domu nie ma kominka, po prostu ułóż skarpety wypełnione upominkami świątecznymi pod choinką. Gwarantujemy, że domownicy będą zaskoczeni i zadowoleni, widząc taki sprytny patent na efektowne pakowanie prezentów świątecznych.

Co ułatwia pakowanie prezentów świątecznych?

Warto do pakowania bardziej spłaszczonych przedmiotów rozważyć wykorzystanie ozdobnego papieru prezentowego. Sprawdza się najlepiej do opakowania książek, albumów fotograficznych, encyklopedii dziecięcych, pościeli czy elementów garderoby.  Świąteczny print możesz dostosować do płci i wieku kogoś, kogo chcesz obdarować prezentem. W roli opakowań prezentów dla kobiet sprawdza się różowy lub biały papier ze zdobieniem przypominającym cukrową posypkę, lecz równie cudownie prezentuje się biały papier ze szlaczkami w kształcie złotych spiralek. Biały papier zdobiony kolorową posypką to także ciekawa opcja, żeby zapakować przewodnik turystyczny dla taty, czy brata. Młodszym domownikom na pewno spodobają się prezenty owinięte papierem udekorowanym rozbawionymi dziećmi w zimowych ubrankach.

Podłużne prezenty dobrze jest spakować do prezentowych torebek z przymocowanymi rączkami ułatwiającymi przenoszenie i tym samym przyspieszyć pakowanie prezentów świątecznych. W Planecie Dzieci z okazji świąt Bożego Narodzenia zaprojektowaliśmy torebki z okolicznościowym nadrukiem: Wesołych Świąt! na prezenty dla osób dorosłych oraz torebeczki w kształcie łebka misia polarnego i jelonka – dla dziewczynek i chłopców. Wybierając pomysłowe torebki, postaw również na torebkowe warianty ze świątecznymi printami, takie jak na przykład: kokarda prezentowa, święty Mikołaj, renifer i bałwanek. Dorosłym możesz włożyć do takiej torebki butelkę mocniejszego trunku, o ile nie zdecydowałeś się na worek, skrzynkę lub pudełko na alkohol. Natomiast dzieciom – pluszową maskotkę, komplet klocków lub inny prezent.

Prezenty świąteczne – jak zapakować?

Jeśli masz dylemat, jak zapakować konkretne prezenty dla rodziny, przyjaciół i znajomych, sprawdź nasze propozycje na święta Bożego Narodzenia. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest wybór kraftowych pudełek razem z kolorowym wypełnieniem. Proponujemy pudełka w różnych kształtach, dlatego bez problemu dopasujesz odpowiednią wielkość do wybranego prezentu, który zamierzasz wręczyć bliskiej osobie na Gwiazdkę. W pudełkach pomieszczą się zarówno książki, jak i kubki świąteczne, skarbonki z efektem trójwymiaru oraz inne drobne upominki świąteczne. Pudełka to bardzo modne rozwiązanie dylematu związanego z pakowaniem prezentów świątecznych i zarazem sprytny sposób na naturalne i ekologiczne opakowanie prezentowe, przyjazne dla środowiska naturalnego.

Najbardziej efektownym rozwiązaniem dylematu wyboru odpowiedniego opakowania prezentowego są skarpety prezentowe na Boże Narodzenie. Znasz je z klasycznych amerykańskich komedii świątecznych, takich jak na przykład: Kevin sam w domu, Kevin sam w Nowym Yorku, czy Witaj, święty Mikołaju! Mają charakterystyczne świąteczne czerwono-białe kolory, a na dodatek są udekorowane sylwetką świętego Mikołaja przytulającego renifera oraz nadrukiem imiennym. Możesz je wypchać po brzegi upominkami dla wszystkich domowników i rozwiesić przy kominku lub położyć pod świątecznym drzewkiem. Niezależnie od tego, które z opakowań prezentowych wybierzesz, każde z nich spełnia walory estetyczne, dekoracyjne i praktyczne jednocześnie.