Dekoracje tortu na Roczek

Dekoracje tortu na roczek dla chłopca oraz dla dziewczynki są niezbędnym elementem dekoracyjnym na tort upieczony z okazji pierwszych urodzinek. Pozwalają zupełnie odmienić wygląd wypieku, nadając mu odświętnego i uroczystego charakteru. Również pełnią rolę nośnika informacyjnego, ponieważ od pierwszego wejrzenia wiadomo, że tort jest okolicznościowy. Wyjątkowy tort na roczek można udekorować za pomocą świeczek i topperów w taki sposób, że będzie odpowiedni na przyjęcie urodzinowe dziewczynki i roczek chłopczyka.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Dekoracja tortu na roczek dla chłopca

Dekoracja tortu na roczek dla chłopca powinna przyciągać uwagę zaproszonych gości oraz wyróżniać chłopczyka będącego bohaterem przyjęcia z okazji ukończenia pierwszego roku życia. Najlepiej ozdobić tort za pomocą tradycyjnych świeczek urodzinowych lub wtykając w powierzchnię tortu drewniany topper tematyczny. Oba rozwiązania dekoracyjne są dobrym pomysłem, żeby w prosty sposób zmienić tort nie do poznania. Świeczki występują w wielu wariantach kolorystycznych i w różnych formach, dlatego na roczek chłopca pasują idealnie. Możesz wybrać świeczki w odcieniu błękitu lub tradycyjne białe świeczki albo postawić na niebieskie świeczki w kształcie cyferki 1 ze złotą koroną na szczycie. Gdy zapalisz je jubilatowi, a on je zdmuchnie, spełnią się wszystkie życzenia.

Dekoracją, która jest równie popularna co świeczki urodzinowe, są toppery na tort. Są wykonane z drewna, a ich obsługa jest dziecinnie prosta. Dzięki zamocowanym do jego powierzni dwóm patyczkom, topper tworzący okolicznościowy napis można zamocować w masie cukrowej oblewającej tort dla chłopczyka. Toppery mają wyfrezowane napisy i motywy graficzne nawiązujące do pierwszych urodzin. Występują w kolorystyce naturalnego drewna lub tworzą efekt lustrzanego odbicia, dzięki pokryciu farbą z metalicznym połyskiem. Na torcie chłopczyka najlepiej prezentują się toppery ze srebrnym wykończeniem. Lustrzane odbicie dodaje tortowi uroczystej elegancji i reprezentacyjnego wyglądu dekoracji tortu na roczek.

Ozdoby na tort na roczek dla dziewczynki

Tort dla dziewczynki różni się od tortu dla chłopca przede wszystkim kolorystyką. Dekoracje są wykonane ze znaczącą przewagą różnych odcieni różowego, począwszy od jasnego różu po fiolet. Róż może być wykorzystany jako kolor dominujący, jak na przykład w dekoracyjnym topperze tworzącym napis: Happy Birthday. Może również mieć odsłonę jako pokrycie świeczki urodzinowej w kolorze jasnego różu lub fioletu. Świeczki na tort dziewczęcy są zupełnie proste lub przybierają kształt ukoronowanej cyferki 1. Złota korona dodaje świeczce urodzinowej należnego sznytu, a dla jeszcze bardziej spektakularnego efektu warto zdecydować się na topper na tort w kolorze różowego złota lub lustrzany.

Dekoracje na tort na roczek dla dziewczynki są słodkie i urocze podobnie jak mała bohaterka przyjęcia urodzinowego. Niezależnie od tego, czy wybierzesz świeczki urodzinowe czy topper na tort, okazjonalny wypiek dla małej księżniczki będzie prezentował się zjawiskowo. Aby ozdobić tort w duchu ekologicznym, warto wykorzystać drewniane toppery w kolorze naturalnego drewna. Tworzą one napisy: Oh Baby, Mam już roczek, Moje pierwsze urodzinki oraz Happy Birthday. Każdy z wariantów jest wyfrezowany fantazyjnie pozawijaną czcionką i ma oprócz tego motyw graficzny związany z narodzinami lub pierwszymi urodzinkami dziewczynki lub zwierzęcy, jak na przykład: wiewióreczka.

Świeczki i topper na tort – roczek z dekoracjami na tort

Najlepszymi dekoracjami na urodzinowe ciasto w postaci tortu są dekoracyjne toppery i urodzinowe świeczki. Jest to najbardziej popularny pomysł, aby wyróżnić dziewczynkę lub chłopca, którzy mają ukończony pierwszy rok życia. Ozdabiając tort, warto mieć na uwadze rozróżnienie preferencji związanych z kolorystyką. Dla dziewczynek odpowiednie są ozdoby tortu w kolorze różowym, natomiast dla chłopczyka – w niebieskim. Topper jest bardziej naturalną dekoracją niż świeczki urodzinowe, ponieważ drewno jest materiałem w pełni biodegradowalnym w odróżnieniu od parafiny, z której są robione świeczki. Dzięki pokryciu obu dekoracji kolorem różowym, białym, srebrnym, złotym, niebieskim lub fioletowym powstaje idealna dekoracja na tort na roczek dziewczynki i chłopca.

Roczek to święto, podczas którego tort powinien wyglądać szałowo, ponieważ jest gwoździem programu i punktem kulminacyjnym pierwszych urodzinek. Nie może się więc obyć bez specjalnych dekoracji, takich jak: świeczki urodzinowe o specjalnym przeznaczeniu i kształcie oraz dekoracyjne toppery z naturalnego drewna tworzące okolicznościowe podpisy i rysunki. Można wybrać oba rozwiązania jednocześnie, aby tort stał się jeszcze bardziej wyjątkowy i uroczysty. Również na pamiątkowych fotografiach z roczku będzie zwracał uwagę wszystkich, dzięki kreatywnym dekoracjom. Topper na tort można zachować na pamiątkę, a świeczki urodzinowe na roczek wykorzystać podczas kolejnych urodzin dziecka.