Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia w odczuciu najmłodszych członków rodziny są wyjątkowymi świętami, ze względu na prezenty oraz bardzo atrakcyjne dekoracje wnętrza. Dlatego właśnie warto ozdobić świątecznie zarówno pokój dziecięcy, jak i salon oraz inne pomieszczenia w domu. Warto sięgnąć po tematyczne balony foliowe, bombki i skarpety na prezenty świąteczne, żeby klimat Bożego Narodzenia był obecny w każdym zakamarku. Dzieciaki będą szczęśliwe i z pewnością poczują klimat nadciągających świąt Bożego Narodzenia, zwłaszcza że w całym domu święty Mikołaj ukrył prezenty dla grzecznych dzieci. Żeby odciążyć Mikołaja w tak trudnym zadaniu, rodzice mogą mu odrobinkę pomóc, chowając pod świąteczną poduszką książeczki z bajkami, encyklopedie, ręczniki kąpielowe, ramki i albumy fotograficzne. Warto podarować młodszym dzieciom grawerowane sztućce oraz kubek, a starsze nauczyć, jak samodzielnie zapakować prezenty na Boże Narodzenie.

Wyświetlanie 1–21 z 157 wyników

Jak udekorować pokój dziecięcy na święta Bożego Narodzenia?

Święta Bożego Narodzenia są związane z dekoracjami i prezentami ozdobionymi świątecznymi symbolami, takimi jak na przykład: renifery, gałązki ostrokrzewu, jemioła, święty Mikołaj, cukrowe laski, świerkowe gałązki, choinka, bombki, płatki śniegu, dziadek do orzechów oraz pierniczki.  Jest ich bardzo wiele! Już od pierwszego spojrzenia na pokój, wiadomo, że wnętrze zostało udekorowane z myślą o Bożym Narodzeniu. Do pokoju, w którym rządzą dzieci, wybierz: balony foliowe w kształcie Ciastka znanego ze Shreka, pingwinka w świątecznym szaliku, cukrowej laski, dziadka do orzechów, choinki oraz świętego Mikołaja. Nie zapomnij rozwiesić wielkich skarpet na prezenty i ustawić w pokoju specjalnej skrzynki na listy do Gwiazdora.

Przed świętami koniecznie podaruj dzieciakom kalendarze adwentowe, aby mogły odliczać kolejne dni do radosnego momentu narodzin Jezusa Chrystusa. Pomyśl o symbolicznych ozdobach i papierze do pakowania prezentów, żeby dzieci wiedziały, jak samodzielnie udekorować swój pokój na święta Bożego Narodzenia oraz w jaki sposób sprawić rodzeństwu świąteczną niespodziankę. Niektóre gadżety z motywem bożonarodzeniowym są atrakcyjną dekoracją wnętrza, dlatego warto je wziąć pod uwagę, przygotowując gwiazdkowy wystrój dziecięcego pokoju. Są to przykładowo kubeczki do herbaty, sztućce, czekoladki, lizaki i bombonierki. Świąteczne ozdoby dzieci mogą wykonać same, mając do dyspozycji specjalne szablony z akcentami Bożego Narodzenia ze sklepu Świstak Pakuje.

Prezenty dla dzieci na święta Bożego Narodzenia

Jakie prezenty są popularne i sprawiają frajdę najmłodszym? Możesz postawić na edukacyjne i praktyczne upominki, które nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą milusińskich nowych umiejętności. Są wśród nich także takie, które podkreślają okres świąteczny, jak na przykład: ręczniki kąpielowe i poduszki z printem przedstawiającym znaną scenę z Dziadka do orzechów.  Rodzice chętnie sięgają także po drobiazgi dla swoich pociech ze świątecznymi atrybutami. Dzięki nim dzieci nauczą się, w jaki sposób poprawnie napisać i wysłać list do świętego Mikołaja oraz jak samodzielnie przystroić choinkę w swoim pokoju. W tej roli sprawdzają się pomysłowe personalizowane drewniane bombki, które możecie wykorzystać jako ozdobę drzewka świątecznego, winietki i zawieszki do prezentów.

Święta Bożego Narodzenia nie istnieją bez rozmaitych słodkości, wśród których prym wiodą korzenne pierniczki w kształcie Ciastka z bajki Shrek i cukrowe laski. Podarujcie je dzieciom lub wybierzcie równie popularne słodkości w owijkach i papierkach z motywem świątecznym, takie jak między innymi: czekoladki mleczne, czy krówki. Są w eleganckich kolorowych i kraftowych opakowaniach, więc tak samo dobrze będą wyglądać pod choinką, jak w świątecznej skarpecie na prezenty. Dobrze jest do słodkości dorzucić kartkę z życzeniami zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Ciekawym pomysłem na upominek dla starszych dzieci są balony foliowe w formacie XXL przedstawiające świąteczne postacie lub symbole. Praktyczne dmuchane prezenty posłużą jako dekoracja pokoju na Boże Narodzenie.

Jak wyczarować bożonarodzeniowy klimat w domu?

Wiele osób zaczyna wcześniej przygotowania do okresu świątecznego, wybierając dekoracje, ozdoby i prezenty dla wszystkich domowników, a w szczególności dla dzieci. W sklepie Świstak Pakuje znajdziesz wszystkie akcesoria, dzięki którym nie tylko pomysłowo udekorujesz wnętrza w domu na Boże Narodzenie, ale także nauczysz pociechy, jak samodzielnie wykonać świąteczne ozdoby, a tym samym wyczarować świąteczną atmosferę. Przygotowania do świąt zdecydowanie ułatwia kalendarz adwentowy, ponieważ odsłaniając kolejne okienka w kalendarzu, dzieci czują, że już niedługo narodzi się Jezus Chrystus, a wraz z nim pod świątecznym drzewkiem pojawi się stosik prezentów, zwiastujący, że nadeszły święta Bożego Narodzenia.

Kolejnym etapem przygotowań świątecznych jest wybór odpowiednich upominków dla domowników. Można złożyć się i zakupić większy prezent dla dzieci lub postawić na symboliczne, drobne prezenciki związane z tematyką Bożego Narodzenia. Warto nauczyć dzieci, że święta to nie tylko prezenty, ale przede wszystkim szczególna atmosfera i dobro, którym dzielą się członkowie rodziny. Polecamy upominki, które zaakcentują nadejście świąt, takie jak na przykład: świąteczne tekstylia i elementy zastawy stołowej. Gwarantujemy, że poranna kawa, herbata i kakao ze świątecznych kubeczków smakują dużo lepiej, a nauka samodzielnego posługiwania się sztućcami pójdzie o wiele szybciej, dzięki świątecznym grawerom na rękojeściach i imiennemu opakowaniu prezentu na Boże Narodzenie.