12 pomysłów na Prezent dla Przedszkolaka na różne okazje

Będąc rodzicem malucha w wieku przedszkolnym, często szukasz inspiracji, co możesz sprezentować dziecku, aby prezent nie tylko mu się spodobał, ale także był praktyczny i wartościowy. Prezenty dla przedszkolaków wymagają starannego przemyślenia koncepcji, aby w domu nie pojawiła się kolejna zabawka, którą przedszkolak szybko rzuci w kąt. Błyskawiczne zmiany upodobań i zainteresowań dzieci w wieku przedszkolnym wymagają od rodziców sporych nakładów finansowych w najnowszą pasję czy hobby córeczki lub synka. Również wybierając się z wizytą okolicznościową do malucha, lepiej skonsultować z rodzicami wybór upominku, aby prezentowa niespodzianka nie okazała się kłopotliwa, a prezent podobał się dziecku i zyskał aprobatę wszystkich członków rodziny. 

Nic takiego nie przychodzi ci do głowy? Ponadto rodzice oznajmili, że pociecha ma już wszystko, więc wystarczą jedynie jakieś symboliczne upominki lub drobne prezenty dla przedszkolaków, sprawdź opcję personalizacji prezentu. Personalizowane prezenty dla przedszkolaków są zawsze super! Wystarczy do wybranego podarunku dodać imię przedszkolaka, datę uroczystości oraz okolicznościowe określenie i gotowe! Nie musisz już się martwić, decydując się na prezenty dla przedszkolaków – jakie mogą im się spodobać. Dokładając imiona, daty i napisy na prezenty dla przedszkolaków – oryginalne i niepowtarzalne upominki masz zagwarantowane.  

Jaki personalizowany prezent dla dzieci – przedszkolaków – będzie najlepszy, chętnie ci podpowiadamy. Planeta Dzieci przychodzi zawsze z pomocą i wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców oraz tych wszystkich, którzy szukają pomysłów na prezenty dla przedszkolaka. Kreatywne, twórcze, niecodzienne podpowiedzi to nasza specjalność! Mamy ich w zanadrzu aż dwanaście!

Prezenty dla przedszkolaków – jakie kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze?

Idealne prezenty dla przedszkolaków powinny spełniać kilka warunków. Po pierwsze – muszą podobać się dziecku, ponieważ wizualny walor jest dla dzieci na pierwszym miejscu. Po drugie – funkcjonalność i wymiar praktyczny. Świetnie, gdyby prezenty dla przedszkolaków przyniesione do przedszkola zainteresowały również rówieśników z grupy przedszkolnej. W tym celu najlepiej zdecydować się na warianty imienne, wybierając prezenty dla przedszkolaków. Cudownie wypadają prezenty dekoracyjne, które rodzice mogą wykorzystać w charakterze dekoracji do pokoju dziecięcego. Szczególnie wartościowe są prezenty, które bawią jednocześnie ucząc. Warto na nie zwrócić uwagę przy wyborze upominku. Wzruszającą pamiątką dla całej rodziny są sentymentalne podarunki, do których można wracać nawet po latach i nigdy się nie znudzą. Podejmując decyzję, pamiętaj, aby prezent był odpowiedni do wieku przedszkolaka.  

Kierując się powyższymi zasadami, na pewno twój prezent trafi w gust obdarowanego dziecka i będzie dla niego wspaniałą i cenną niespodzianką. 

Prezenty dla przedszkolaków – 12 pomysłów na atrakcyjny upominek

Prezenty dla przedszkolaków są przy wyborze wspaniałą przygodą i szansą na powrót do dzieciństwa. Skorzystaj z dwunastu inspiracji na przedszkolne okazjonalne prezenty i takie wręczane zupełnie bez specjalnych okoliczności. Poniżej prezentujemy listę pomysłów, które skierują twoją uwagę na konkretne rodzaje upominków: 

 1. Prezenty dekoracyjne
 2. Prezenty edukacyjne
 3. Prezenty – zabawki
 4. Sentymentalne upominki
 5. Prezenty rozrywkowe
 6. Praktyczne i multifunkcjonalne prezenty
 7. Prezenty o charakterze tekstylnym
 8. Personalizowane prezenty dla dzieci
 9. Prezenty uniwersalne
 10. Prezenty dla przedszkolaków – chłopca i dziewczynki
 11. Pieniądze
 12. Prezenty niematerialne

Czym charakteryzują się poszczególne grupy prezentów dla przedszkolaków? 

Prezenty dla dzieci – przedszkolaków o charakterze dekoracyjnym są najczęściej wybierane przez osoby wybierające się w odwiedziny do rodziców przedszkolaka, które same posiadają dzieci i wiedzą jak problematyczny bywa nadmiar zabawek w pokoju malucha. Zamiast tego sięgają po rozwiązania, takie jak na przykład plakaty, miarki wzrostu, łapacze snów czy ramki na zdjęcia, czyli elementy dekoracyjne, które zmieniają nie do poznania dziecięce królestwo ,a nawet całą planetę dzieci. Upominki dekoracyjne wzbudzają zainteresowanie przedszkolaków atrakcyjnym wzornictwem i personalizacją. Natomiast ich ponadczasową zaletą jest to, że doskonale wpisują się w skandynawski design mieszkania.  

Prezenty edukacyjne, to wszelkie książeczki z opowiadaniami, bajkami czy też wydania encyklopedyczne. Nadają się dla przedszkolaków zarówno z grupy maluchów, jak i starszaków. O ile dla maluszków świetne są przepięknie wydane bajeczki czytane przez rodziców, to dla starszych dzieci polecamy encyklopedie. Dzieciaczki w tym wieku bardzo szybko chłoną wiedzę, więc na sto procent zainteresuje je forma wydania książki, treść i oprawa graficzna. Encyklopedyczne wydania można zamawiać w wariantach: imiennym i uniwersalnym jako prezenty dla dzieci – przedszkolaków.  

Dzieci – niezależnie od wieku grupy przedszkolnej – uwielbiają otaczać się zabawkami. Najchętniej w roli wymarzonego prezentu widzą klocki, pojazdy, lalki i przytulanki. Na drobne prezenty dla przedszkolaków idealnie nadają się misie w formacie XL ubrane w zabawne personalizowane koszulki. Misie kochają i duzi, i mali, ponieważ można się do nich przytulić i bawić się nimi.  

Wśród sentymentalnych upominków na pierwszym miejscu uplasowały się albumy fotograficzne z personalizowanymi okładkami. Album na zdjęcia to prezent personalizowany dla dzieci bardzo doceniany przez wszystkich członków rodziny, nie tylko ze względu na funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim jako katalizator emocji i wspomnień. Do albumu rodzice mogą włożyć zdjęcia przedszkolaka, dokumentujące okres niemowlęcy, pierwsze urodzinki, pierwszy sakrament, a także moment pasowania na przedszkolaka. Coraz bardziej popularne stają się również ramki z masą gipsową na odciski niemowlaka, które wiesza się nad łóżkiem lub stawia na regale. 

Prezenty dla przedszkolaków – gry planszowe są świetną formą na rodzinny wypoczynek. Mają charakter nie tylko rozrywkowy, ale także edukacyjny. Wykorzystując wszelkiego rodzaju gry, przedszkolaki przyswajają zasady fair play, reguł rywalizacji i różnych for współpracy. Tylko uwaga! Dzieci bardzo szybko uczą się, jak przechodzić przez kolejne poziomy gry, więc stale będa wygrywać.  

Wśród prezentowych pewniaków nie może zabraknąć upominków praktycznych, które można sprawdzić na wielu polach. Są to przykładowo wielofunkcyjne mebelki do dziecięcego pokoju, takie jak: skrzynie na zabawki, stołeczki, czy zegary ścienne dziecięce. Przedszkolaki chętnie przetestują je podczas zabawy, nauki nowych umiejętności oraz porządków. 

Do mebelków przydadzą się tekstylia, takie jak: poduszki, dywaniki oraz kocyki dziecięce. Tekstylia mają przepiękne wzory graficzne, które odpowiadają zainteresowaniom i upodobaniom przedszkolaków. Dzięki tekstyliom planeta dzieci staje się bardziej przytulna i przyjaźniejsza dla milusińskich. 

Warianty personalizowane prezentów dla przedszkolaków niebywale uradują dzieci, ponieważ dzieci w tym wieku uważają się za wyjątkowe oraz mają wysoko rozwinięte poczucie własności. Dekory i pozostałe  nadruki imienne wykonano w technice sublimacyjnej, przez co są trwałe i wyraźne przez długi czas. Uniwersalne upominki również mają dla dzieci przedszkolnych dużą wartość, ze względu na różnorodność i szerokie możliwości inspiracyjne. Wśród opcji prezentowych popularne są prezenty przygotowane z myślą o małych księżniczkach, jak i te z przeznaczeniem dla małych odkrywców. Dziewczęce zabawki, książeczki i dekoracje mają printy w odcieniach różu, a chłopięce – błękitu.  

Jeśli mimo tak wielu propozycji, wolisz po prostu wręczyć rodzicom przedszkolaka pieniądze, aby samodzielnie wybrali prezent dla swojej pociechy, zastanów się nad ciekawą formą prezentu pieniężnego. Godne polecenia są zwłaszcza skarbonki z efektem trójwymiaru. Mają nie tylko personalizowaną etykietę wewnątrz, ale także sporo miejsca na banknoty i monety. Prezent nauczy przedszkolaki, jak oszczędzać pieniądze z przeznaczeniem na konkretny cel.  

Alternatywnym upominkiem dla wyżej wymienionych opcji prezentowych, są podarunki o charakterze niematerialnym. Mogą to być przykładowo: 

 • wyjście z rodzicami do kina, teatru lub cyrku,
 • wizyta w parku rozrywki lub wesołym miasteczku,
 • wycieczka do ZOO,
 • lekcja jazdy konnej,
 • spotkanie z ulubioną postacią przedszkolaka,
 • rodzinna lekcja gotowania.

Prezenty dla przedszkolaków – z jakiej okazji wręczać?

Z jakiej okazji wypada wręczyć prezent przedszkolakowi? Oprócz tradycyjnych upominków gwiazdkowych, wielkanocnych, czy urodzinowych, popularne są: 

 • prezenty dla przedszkolaków na zakończenie roku
 • prezenty mikołajkowe dla przedszkolaków
 • prezenty dla dzieci pod choinkę
 • prezenty dla dzieci na święta
 • prezenty dla dzieci na zajączka
 • prezenty dla przedszkolaków na pasowanie 

Czym się różnią prezenty dla dzieci przedszkolnych? 

Prezenty dla dzieci 0-3 są inne niż prezenty dla dzieci 4 lata. Maluszki najczęściej dostają w prezencie akcesoria i tekstylia dekoracyjne do pokoiku dziecięcego oraz przytulanki. Prezenty dla dzieci 5 lat mają inny charakter – są bardziej funkcjonalne i edukacyjne, ale także kreatywne. Prezenty dla dzieci 5 lat powinny spełniać określone warunki i kryteria wyboru.  

Wszystkie prezenty warto efektownie zapakować w pudełka prezentowe lub owinąć dekoracyjnym papierem prezentowym.