Gry świąteczne dla dzieci

Gry świąteczne dla dzieci i dorosłych to świetny sposób na rodzinną rozrywkę w okresie świątecznym. Najlepszą z zaproponowanych atrakcji na Boże Narodzenie są gry karciane, gry zręcznościowe i gry towarzyskie. Popularne bierki typu Mikado czy klocki typu Jenga w świątecznych opakowaniach są pomysłowym prezentem gwiazdkowym dla dzieci. Gry świąteczne to również pomysł na upominki o charakterze edukacyjnym i integracyjnym, przeznaczone nie tylko dla maluchów i starszaków, ale także dla pełnoletnich członków rodziny. Wymyślając prezenty bożonarodzeniowe dla dzieci, warto rozważyć sprezentowanie imiennego zestawu gier, wśród których są zarówno warianty karciane, jak i klasyczne kostki do gry. Gry na święta mają eleganckie i trwałe drewniane opakowania o różnych kształtach i rozmiarach. Dzieciaki uwielbiają gry w polegające na odgadywaniu zagadek związanych ze świętami Bożego Narodzenia za pomocą gestykulacji. Gra w świąteczne kalambury dostarcza wielu powodów do radości i świetnie integruje całą rodzinę. Troszkę starszym dzieciom proponujemy wieżę z klocków Jenga – otrzymując grę w prezencie, będą mogły rywalizować z rodzicami o zbudowanie najwyższej i zarazem stabilnej konstrukcji z klocków. Natomiast młodszym – bierki w świątecznej szacie graficznej. Wszystkie gry ze sklepu Planeta Dzieci możesz spersonalizować, żeby prezent stał się wyjątkowy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Gry świąteczne dla dzieci i dorosłych

Gry świąteczne dla dzieci to również dobra rozrywka dla dorosłych oraz świetny sposób, żeby nauczyć dzieci nowych umiejętności i zaszczepić w nich ducha rywalizacji fair play. Gry przeznaczone na prezent świąteczny dla całej rodziny mają pudełka przyozdobione nadrukiem okolicznościowym i grafiką związaną ze świętami Bożego Narodzenia. Warto dodać personalizację w postaci nazwiska rodziny. Dzieciaki będą zachwycone, gdy pod choinką znajdą drewniane pudełko z grą udekorowane wesołymi skrzatami, natomiast dorosłym spodoba się dekor w postaci choinkowej bombki. Dużo radości sprawiają czapeczki Elfów, do których doczepione są karteczki z treścią świątecznej zagadki do pokazania za pomocą gestów z zastrzeżeniem, że nie można używać słów.

Integracyjna rozrywka dla całej rodziny jest możliwa, dzięki specjalnemu świątecznemu zestawowi gier, który składa się głównie z kart do gry. W drewnianym pudełku prezentowym znajdują się również tradycyjne kostki do gry. Wykorzystując karty z zestawu, można grać w makao, kuku, czy wojnę oraz układać pasjansa, a za pomocą różnych kostek do gry, decydować o kolejności dołączenia do zabawy. Pudełka z różnorodnymi grami są atrakcyjne nie tylko ze względu na rozrywkową zawartość, ale także z uwagi na świąteczną szatę graficzną. Pozostałe gry wewnątrz drewnianych pudełek mają na celu zapewnienie rodzinnej rozrywki jako alternatywy dla gier komputerowych. Gry świąteczne dla dzieci i dorosłych przede wszystkim są wielofunkcyjne – uczą, bawią i integrują rodzinę.

Gry dla dzieci na święta Bożego Narodzenia

Gry towarzyskie i zręcznościowe pozwalające wypełnić czas wolny w okresie świąt Bożego Narodzenia są świetne z wielu powodów, wśród których najważniejszy to nauka nowych umiejętności i kompetencji przez zabawę. Warto podarować dziecku konkretną grę w świątecznej oprawie z nadrukiem personalizowanym na pudełku. W Planecie Dzieci znajdziesz rozmaite gry przeznaczone na prezent gwiazdkowy, który umila czas podczas świąt Bożego Narodzenia, począwszy od gier karcianych po gry zręcznościowe. Możesz wybrać pojedynczą grę lub cały zestaw gier i podarować dziecku w prezencie. W jakie gry można grać z dziećmi? Mamy w ofercie gry typu:

  • Zgadnij, co to?
  • Kółko i krzyżyk,
  • Mikado,
  • Jenga,
  • zestawy wielu gier z kartami i kostkami do gry.

Różnorodne gry świąteczne dla dzieci uczą tych młodszych i tych starszych za każdym razem innej umiejętności – myślenia intuicyjnego, kojarzenia i łączenia faktów, komunikacji niewerbalnej, liczenia, układania, precyzji, współpracy, zasad zdrowej rywalizacji. Dzięki grom świąteczny czas szybciej upłynie i zaowocuje przyswojeniem nowych kompetencji, bez potrzeby sięgania po książki i encyklopedie. Warto podarować dzieciom taki edukacyjny upominek, a święta Bożego Narodzenia upłyną w miłej, rodzinnej i wesołej atmosferze, zwłaszcza gdy wybierzesz grę w prezentowanie świątecznych kalamburów bez użycia słów lub cały zestaw z rozmaitymi grami. Dodatkową atrakcją są eleganckie drewniane opakowania gier, które nie tylko pięknie się prezentują, ale także są bardzo trwałe.

Jakie gry świąteczne dla dzieci wybrać?

Która z zaproponowanych przez nas gier sprawi największą radość dzieciom? To zależy przede wszystkim od wieku dziecka. Grę Zgadnij, co to? w myślenie skojarzeniowe i przedstawianie różnych świątecznych tematów wyłącznie za pomocą gestów uatrakcyjniliśmy, dodając do gry jeden z atrybutów świąt Bożego Narodzenia – czapeczkę Elfa. Możliwość założenia charakterystycznego przebrania pomocnika świętego Mikołaja to duża frajda dla najmłodszych dzieci. Popularna rodzinna gra Mikado w limitowanej świątecznej edycji to świetna zręcznościowa zabawa dla małych i dużych, która polega na wyciąganiu poszczególnych drewnianych bierek z większych kupek. Gra świąteczna dla dzieci i dorosłych w bożonarodzeniowe bierki uczy myślenia strategicznego i zręczności.

Inna gra zręcznościowa – Jenga – polega na ułożeniu jak najwyższej i jednocześnie jak najbardziej stabilnej wieży ze specjalnie zaprojektowanych drewnianych klocków, które następnie każdy z uczestników gry wyciąga, w taki sposób, żeby nie naruszyć konstrukcji. Tę grę proponujemy starszym dzieciom, które już opanowały umiejętność myślenia przestrzennego i strategicznego. Żeby wprowadzić maluchy do świata rywalizacji zgodnej z duchem fair play, możesz sprezentować im na święta Bożego Narodzenia, grę w bierki lub grę w Kółko i krzyżyk. Opanowanie prostych zasad według instrukcji zaproponowanych gier zaowocuje rozwojem zdolności manualnych i kreatywnych. Jeśli w rodzinie są dzieci w różnym wieku, świetną opcją prezentową jest zestaw gier w świątecznej odsłonie.