Dekoracje świąteczne

Dekoracje świąteczne to niezbędny element do wykonania na etapie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Świąteczna tradycja nakazuje przystroić uroczyście cały dom i mieszkanie, by lepiej i bardziej radośnie powitać narodzonego Jezusa Chrystusa. O ile do dekoracji wnętrz warto wybrać okolicznościowe balony foliowe w formacie XXL, to do dekoracji stołów najlepiej sprawdzają się jednorazowe serwetki, kieszonki na sztućce i bieżniki. Nieodzowną częścią przygotowań do Bożego Narodzenia jest ubieranie świątecznego drzewka, przy wykorzystaniu kolorowych bombek, ozdób i światełek. W sklepie Planeta Dzieci nie mogło również zabraknąć świątecznych skarpet do wypełnienia prezentami gwiazdkowymi.

Wyświetlanie 1–21 z 29 wyników

Najpiękniejsze dekoracje świąteczne na choinkę i do wnętrza

Dekoracje świąteczne w postaci balonów foliowych o kształtach nawiązujących do świąt Bożego Narodzenia sprawiają, że nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także w całym domu panuje uroczysta świąteczna atmosfera. Dekoracje i ozdoby na choinkę zmieniają świąteczne drzewko nie do poznania. Natomiast dekoracje służące do odświętnego przystrojenia stołów na Boże Narodzenie mają charakter nie tylko dekoracyjny, ale także praktyczny. Wszystkie ozdoby warto spersonalizować, aby świąteczny wystrój był nie tylko klimatyczny i magiczny, ale także niepowtarzalny i wyjątkowy. Dzieci podczas świąt nie tylko wyczekują prezentów gwiazdkowych, ale również chętnie pomagają rodzicom w udekorowaniu wnętrza na Boże Narodzenie i realizują zadania, które odsłaniają w poszczególnych okienkach kalendarza adwentowego.

W ofercie Planety Dzieci znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria i gadżety do zaaranżowania odświętnych dekoracji. Najbardziej popularną dekoracją wnętrza są kolorowe wielkie balony w kształcie: piernikowego Ciastka ze Shreka, laski cukrowej w charakterystyczne biało-czerwone paseczki, pingwinka w świątecznym szaliczku, reprezentacyjnego Dziadka do orzechów, przystrojonej choinki, leśnego jelonka i świętego Mikołaja. Do dekoracji stołów mamy: bieżniki i serwetki świąteczne oraz kieszonki na sztućce. A na choinkę: akrylowe i drewniane bombki. Dzięki balonom foliowym, bombkom i pozostałym ozdobom magia świąt jest obecna w całym domu. Warto zwrócić uwagę na dekoracje świąteczne, takie jak: skarpety bożonarodzeniowe na kominek i skrzynka na listy do świętego Mikołaja. 

Eleganckie ozdoby świąteczne na choinkę

W jaki sposób najlepiej przystroić świąteczne drzewko? Obowiązkowym elementem dekoracyjnym choinki są kolorowe bombki, drewniane ozdoby i migoczące światełka. Warto, żeby każdy z domowników zawiesił na niej specjalną bombkę ze swoim imieniem i motywem symbolizującym święta Bożego Narodzenia, takim jak na przykład: bałwanek i choinka, ośnieżona chatka, auto transportujące choinkę i bożonarodzeniowy wieniec. Drewniane bombki-zawieszki o różnych wzorach są nowoczesną ozdobą świerku, sosny lub jodły. 

Ciekawą dekoracją świątecznego drzewka są także bombki wykonane z akrylu z grafiką uroczego pieska z prezentem w łapkach, świąteczną dedykacją i nadrukiem imiennym. W towarzystwie lampek choinkowych i pozostałych ozdób wyjątkowe personalizowane bombki prezentują się rewelacyjnie. 

Dekoracje świąteczne na choinkę dobrze korespondują z rozwieszonymi na kominku skarpetami na prezenty gwiazdkowe, ustawioną obok drzewka bożonarodzeniowego skrzynką pocztową na listy do świętego Mikołaja i unoszącymi się pod sufitem balonami foliowymi w formacie XXL. Aby dopełnić świąteczny klimat, polecamy dekoracje stołu, takie jak między innymi: serwetki i bieżniki z motywem świątecznym oraz praktyczne kieszonki na sztućce. Na tle pomysłowego i uroczystego wystroju na Boże Narodzenie warto zaaranżować pamiątkową sesję fotograficzną. Choinka w takim naturalnym anturażu prezentuje się bardzo elegancko. Bombki z drewna i akrylu z nadrukami imiennymi są trwalsze, a ponadto sprawdzą się podczas kolejnych świąt Bożego Narodzenia. 

Oryginalne imienne dekoracje świąteczne

Dekoracje choinki i wnętrza warto spersonalizować, żeby każdy mógł bardziej indywidualnie odczuć klimat świąt Bożego Narodzenia. Bombki, listy do świętego Mikołaja oraz skarpety prezentowe z nadrukami imiennymi skontrastowane z uniwersalnymi dekoracjami stołów i balonami foliowymi stworzą jeszcze bardziej magiczną świąteczną atmosferę w domu. Dzieci są najbardziej zachwycone, gdy w pobliżu piernikowego Ciastka napełnionego helem, który unosi się pod sufitem, pojawia się choinka udekorowana przy pomocy personalizowanych bombek, a na kominku zawisają specjalne prezentowe skarpety z imionami domowników. Te wszystkie ozdoby na swój sposób tworzą niepowtarzalną i wyjątkowo odświętną atmosferę Bożego Narodzenia. 

Oryginalne dekoracje świąteczne w postaci skrzynki pocztowej na listy do świętego Mikołaja i śladów jego stóp w pobliżu strefy z prezentami pod przystrojoną choinką to rewelacyjny pomysł na wywołanie dziecięcego entuzjazmu. Dzieci bardzo chętnie piszą świętemu Mikołajowi, o czym marzą, chwalą się, że były grzeczne i tym samym posuwają rodzicom inspiracje prezentowe. W Planecie Dzieci przygotowaliśmy wzory bożonarodzeniowych listów do wypełnienia przez dzieci. Wystarczy w puste miejsca wpisać, jak się nazywa dziecko, gdzie mieszka i co chciałoby dostać w prezencie, a list na pewno trafi w ręce świętego Mikołaja. Dzieci są bardzo podekscytowane, gdy przy stosie prezentów pod świątecznym drzewkiem, zobaczą odciśnięte ślady butów Gwiazdora.