Dewocjonalia komunijne

Dewocjonalia komunijne to nic innego jak wyselekcjonowane różańce i gromnice na Komunię Święta. Różańce komunijne, wykonane z najwyższej jakości materiałów, są dostępne w różnych stylach i kolorach, aby dopasować się do indywidualnych preferencji i znaczenia tego wyjątkowego dnia. Gromnice na Komunie Świętą ozdobione są delikatnymi motywami religijnymi i komunijnymi. Świece komunijne to symbol światła Chrystusa i są nieodzowny elementem uroczystości. Zapoznaj się z produktami, które pomogą uczynić Komunię Świętą wyjątkową i pamiętną.

Wyświetlanie 1–40 z 49 wyników

Dewocjonalia komunijne – prezenty dla dzieci na I Komunię świętą

Dewocjonalia komunijne to prezenty, które warto wręczyć dzieciom z okazji przystąpienia do sakramentu I Komunii świętej oraz akcesoria, które pełnią funkcję praktyczną i dekoracyjną podczas uroczystej komunijnej mszy świętej. Jakie dewocjonalia są przydatne w okresie przygotowań do sakramentu Komunii świętej? Są to przede wszystkim gromnice, profitki i stroiki, które znajdziesz w sklepie Planeta Dzieci. Świeca udekorowana profitką to nie tylko atrakcyjna ozdoba, ale także pamiątka komunijna, ze względu na możliwość spersonalizowania tkaniny. Warto wybrać dla dzieci komunijnych różaniec w gustownym i eleganckim opakowaniu, ponieważ taki upominek nawiązuje do wymiaru duchowego sakramentu oraz umożliwia codzienną modlitwę o wstawiennictwo Boga w życiu młodego chrześcijanina. 

Gromnica to kolejny prezent, który zwyczajowo rodzice chrzestni wręczają chrześniakom przystępującym do sakramentu Komunii świętej. Oprócz różańca w opakowaniu prezentowym praktycznym dodatkiem do prezentu od rodziców chrzestnych jest gromnica udekorowana profitką lub stroikiem wzbogaconym o tematyczną grafikę i napisy personalizowane. Oba prezenty warto zachować na pamiątkę uroczystego dnia, w którym dziecko przyjęło sakrament I Komunii świętej. Różaniec i gromnicę możesz podarować dziecku także na Drugą Komunię świętą, ponieważ wzmacniają więź z Bogiem. Dewocjonalia komunijne są przydatne w wielu okolicznościach, związanych z sakramentem komunijnym, ponieważ pełnią wiele funkcji, począwszy od dekoracyjnych po sentymentalne, a ponadto są praktyczne. 

Ekskluzywne dewocjonalia komunijne

Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. To czas radości, duchowego wzrostu i budowania relacji z Bogiem. W tym szczególnym dniu warto zadbać o odpowiednią oprawę, która podkreśli jego znaczenie. W sklepie Planeta Dzieci znajdziesz szeroki wybór ekskluzywnych dewocjonaliów komunijnych, które pomogą twojemu dziecku wkroczyć w ten nowy etap życia z wiarą i radością. Oferujemy nie tylko różańce komunijne w drewnianych pudełeczkach, ale także gromnice w skrzyneczkach z tematycznym nadrukiem charakterystycznym dla poszczególnych kolekcji gotowych dekoracji, akcesoriów i prezentów, które przygotowaliśmy z myślą o I Komunii świętej. Są to kolekcje takie jak między innymi: Wianek Komunijny, Złoty Kielich, Greenery, Li Marte czy Różowe Magnolie. 

Dewocjonalia komunijne mają nie tylko praktyczny charakter, który umożliwia ich codzienne wykorzystanie w pełnieniu obowiązków młodego katolika, ale także dzięki atrakcyjnym tematycznym dekorom i napisom podkreślają istotę sakramentu I Komunii świętej. Różańce, gromnice, profitki, stroiki i okapniki ze sklepu Planeta Dzieci to dewocjonalia, które świetnie nadają się na prezenty z okazji przystąpienia do sakramentu pierwszej lub drugiej Komunii świętej. To także bardzo atrakcyjne pamiątki, dzięki którym dzieci komunijne mogą często wracać wspomnieniami do przyjęcia komunijnego i uroczystej sakramentalnej mszy świętej. Dewocjonalia mają dekory i nadruki, które pasują zarówno na komunię chłopca, jak i na komunię dziewczynki. Warianty różnią się między sobą kolorystyką i stylem. 

Jakie dewocjonalia są na I Komunię świętą?

Dewocjonalia to akcesoria, dekoracje i prezenty, które możesz znaleźć w sklepie Planeta Dzieci i podarować dziewczynce lub chłopcu z okazji przystąpienia do sakramentu Pierwszej, lub Drugiej Komunii świętej. Jakie dewocjonalia wybrać z oferty? Jeśli planujesz obdarować dziecko komunijne i zarazem chcesz podkreślić religijny charakter uroczystości, proponujemy ekskluzywne różańce komunijne i gromnice udekorowane przy pomocy tematycznych grafik i napisów, z możliwością spersonalizowania prezentu. Różańce i gromnice warto podarować, wykorzystując trwałe, pomysłowe i eleganckie pudełka prezentowe, takie jak: drewniane boxy, czy etui. Na opakowaniach są przeróżne nadruki i napisy, które zostały zainspirowane symboliką religijną, naturą i modnym wzornictwem.

Jakie to dewocjonalia komunijne? Są to ozdoby na świecę komunijną, takie jak między innymi: stroiki, profitki i okapniki, różańce – w etui lub drewnianym pudełku oraz komunijne gromnice. Na wszystkich akcesoriach służących do dekoracji świec komunijnych oraz opakowaniach na różaniec komunijny są napisy okolicznościowe, takie jak między innymi: Jezu ufam Tobie, lub Pierwsza Komunia święta, którym towarzyszą tematyczne grafiki, takie jak na przykład: różaniec święty, kielich komunijny, kompozycje kwiatowo-roślinne, krzyż i wianek komunijny. Możesz wybrać dowolny motyw graficzny, ponieważ każdy nawiązuje do takiej uroczystej okazji, jaką jest sakrament I lub II Komunii świętej, a udekorowany w ten sposób prezent na pewno przypadnie do gustu dziecku komunijnemu i jego rodzicom.