Impreza ujawniająca płeć

Impreza ujawniająca płeć inaczej nazywana Gender Reveal to przyjęcie dla wszystkich gości, których chcesz poinformować, czy spodziewasz się dziewczynki czy chłopca. W odróżnieniu od Baby Shower, na które zapraszane są same dziewczyny, w przyjęciu Gender Reveal mogą wziąć udział również mężczyźni. Metod i sposobów na ujawnienie płci potomka jest wiele. Są to przykładowo balony foliowe, tabliczki i inne rekwizyty do sesji brzuszkowej, zaproszenia na Gender Reveal, prezenciki dla gości, czy dekoracje stołów, takie jak: toppery na tort, serwetki, talerzyki, bieżniki i obrusy. Płeć najczęściej zdradza kolorystyka przewodnia przyjęcia – na Gender Reveal dla dziewczynki prezenty i dekoracje są różowe, a na przyjęciu ujawniającym płeć chłopca – w niebieskim. Dzięki dekoracjom sali i stołów goście zaproszeni na przyjęcie od razu dowiedzą się, czy na świat przyjdzie twoja córeczka czy synek. Drobne upominki dla wszystkich uczestniczących w przyjęciu tak jak dekoracje mają odpowiednią kolorystykę, a zestawy zawierają ilość egzemplarzy potrzebną do kompleksowej organizacji imprezy Gender Reveal. 

Wyświetlanie 1–21 z 42 wyników

Impreza ujawniająca płeć – jak ujawnić płeć dziecka?

Impreza ujawniająca płeć rządzi się swoimi prawami, których dobrze jest przestrzegać. Aby nie wprowadzać swoich gości w błąd, pamiętaj o zasadzie kolorów – różowy ujawnia płeć żeńską, a niebieski – płeć męską. Dzięki temu unikniesz lawiny pytań oraz masz gwarancję, że przyjęcie-niespodzianka się na pewno uda. Niektórzy rodzice robią niespodziankę także sobie i dopiero razem z zaproszoną rodziną i przyjaciółmi dowiadują się, jakiej płci będzie potomek. Jak to możliwe? Wystarczy, żeby lekarz napisał na karteczce płeć maluszka i schował kartkę do koperty. Jej treść zostanie wszystkim ujawniona podczas Gender Reveal. Taki zwyczaj jest coraz bardziej popularny za oceanem, natomiast w Polsce moda na ujawnianie płci dopiero raczkuje. 

Jak ujawnić płeć dziecka? Karteczkę z informacją o płci maluszka można ukryć w balonie lub tubie z wystrzałowym konfetti. Można również zaskoczyć gości słodką niespodzianką w postaci tortu z nadzieniem różowym lub niebieskim. Dopiero po odkrojeniu kawałka tortu członkowie rodziny poznają tajemnicę o płci. Innym sposobem na poinformowanie jest pomysł na ujawnienie płci dziecka za pomocą dekoracji stołów i sali. Do tego celu możecie wykorzystać zarówno talerzyki i kubki w odpowiednim kolorze, jak i serwetki, bieżniki i obrusy. Najwięcej radości dostarczą jednak balony z tajemniczym znakiem zapytania bądź takie w kolorze różowym i niebieskim o symbolicznych kształtach, ponieważ podnoszą atrakcyjność imprezy ujawniającej płeć

Gender Reveal Party, czyli przyjęcie dla dziewczynki i chłopca

Przyjęcie dla rodziny i przyjaciół, którego celem jest poinformowanie bliskich, czy urodzi się córeczka czy synek ma tematykę i kolorystykę przewodnią. Wszystkie elementy dekoracyjne w kolorystyce różowej zdradzają, że będzie to dziewczynka, natomiast dekoracje, gadżety i rekwizyty niebieskie informują, że szczęśliwy tata spodziewa się synka, który przedłuży jego drzewo genealogiczne. Pomysłów na udane przyjęcie Gender Reveal jest wiele, ale najbardziej popularne są te związane z wykorzystaniem różowych i niebieskich balonów foliowych, konfetti, opakowań i pudełeczek do prezencików, zaproszeń, rekwizytów i gadżetów do sesji brzuszkowej, serwetek, kubeczków, talerzyków, serwetek, topperów, bieżników i obrusów. 

Impreza ujawniająca płeć jest łatwa do samodzielnej kompleksowej aranżacji, ze względu na szeroki asortyment dekoracyjno-prezentowy. Często rodzice wybierają imprezowe gadżety i dekoracje z uroczystymi złotymi napisami wykonanymi czcionką o foncie przypominającym odręczne pismo. Napis w tym kolorze dodaje aranżacjom odświętnego charakteru i wpływa na pozytywny odbiór Gender Reveal party. Nawet najstarsi członkowie rodziny bez problemu zrozumieją, na czym polega gender party i mogą łatwo odgadnąć płeć noworodka. Jeśli otrzymałeś zaproszenie na Gender Reveal, wybierz uniwersalny prezent, który nadaje się zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca, na przykład: książeczka z bajkami, buciki lub ramka na odciski maluszka. 

Impreza ujawniająca płeć – dekoracje stołów i sali

Jak ujawnić płeć dziecka podczas gender party? Odpowiednia kolorystyka dekoracji sali i stołów sprawia, że poradzisz sobie z tym zadaniem najlepiej. I to bez słów! Wchodząc do sali i widząc nakryte stoły, goście sami wywnioskują, czy będzie to córeczka czy synek. Zarówno mężczyznom jak i kobietom, ale także najmłodszym zaproszonym członkom rodziny spodobają się balony foliowe o różnych kształtach i w różnych rozmiarach. Nieważne, czy udekorujesz salę niebieskimi, różowymi, białymi czy złotymi balonami, efekt WOW! masz zagwarantowany. Entuzjazm wzbudza nie tylko radość z ogłoszonej nowiny, ale jest to również zasługa bardzo klimatycznego nastroju i pozytywnej atmosfery, która szybko udziela się zaproszonym na Gender Reveal gościom. 

Impreza ujawniająca płeć zakończy się pełnym sukcesem dzięki dekoracjom stołów i candy baru w różowej lub niebieskiej tonacji kolorystycznej. Na tle różowego lub niebieskiego bieżnika i białego obrusu, słodko wyglądają pojedyncze nakrycia: talerzyki i serwetki w różnych, ciekawych kształtach oraz kubki. Wszystkie elementy zastawy są papierowe, więc nie musisz obawiać się o środowisko naturalne. Zestawy do dekoracji stołów zawierają po 20 pojedynczych sztuk, co w zupełności jest wystarczającą liczba nakryć do urządzenia gender party. Ciekawą ozdobą stołów oraz candy baru jest uroczysty tort udekorowany topperem na tor w różowym bądź niebieskim kolorze. W dobrym tonie jest natomiast wręczenie gościom drobnych upominków jako podziękowania za udział w imprezie.