Baby Shower

Baby Shower to zwyczaj, który coraz bardziej popularyzuje się i zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Dziewczyny gromadzą się, w celu obsypania deszczem prezentów przyszłej mamy i jej mającego przyjść na świat dzieciątka. Podczas przyjęcia bardziej doświadczone mamy udzielają dobrych rad i okazują wsparcie kobiecie w stanie błogosławionym. Odbywa się to podczas przyjęcia nazywanego Baby Shower lub bociankowym. W sklepie Planeta Dzieci znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zorganizować niezapomniane przyjęcie dla przyszłej mamy, począwszy od dekoracji sali i stołów, dekoracji tortu na Baby Shower po pomysły na podziękowania dla dziewczyn za uczestniczenie w imprezie bociankowej. 

Wyświetlanie 1–21 z 67 wyników

Prezenty dla uczestniczek przyjęcia bociankowego

Baby Shower przed tobą? Jeśli zdecydowałaś się na organizację popularnego przyjęcia z okazji przyszłych narodzin potomka, zastanów się, jakie prezenty będą najlepsze, aby podziękować dziewczynom za okazaną troskę i wsparcie dla ciebie oraz deszcz upominków dla maluszka, który stanie się nowym członkiem twojej rodziny. Najlepiej zrobić to po prostu dobrze im życząc za pośrednictwem chińskiego ciasteczka szczęścia z wróżbą, która zawsze jest pomyślna i pozytywna. Równie dobrym pomysłem jest wręczenie przyjaciółkom mini szampanów ze specjalnie zaprojektowanymi etykietami samoprzylepnymi na bociankowe. Mini szampany należy dokupić we własnym zakresie i nakleić na butelki kreatywną naklejkę z grafiką tortu w dwóch kolorach – niebieskim i różowym, w zależności od tego, czy spodziewasz się dziewczynki czy chłopczyka.

Po zakończonej imprezie z okazji bycia w ciąży powinnaś pamiętać o odpowiednim zapakowaniu prezentów dla wszystkich dziewczyn jako podziękowanie za udział w przyjęciu bociankowym, za upominki dla ciebie i maluszka, a także za udzielenie dobrych rad na temat pielęgnacji i wychowania maleństwa. Polecamy włożenie łakoci bądź innych drobiazgów do uroczych, słodkich pudełeczek prezentowych w kształcie dziecięcego wózka w typie gondoli. Do wyboru masz dwa kolory oryginalnych pudełeczek – różowy, gdy na świat ma przyjść dziewczynka i niebieski, gdy spodziewasz się noworodka płci męskiej. Taka oprawa prezencików zachwyci dziewczyny biorące udział w Baby Shower

Baby Shower – dekoracje sali  i stołów

Szykując przyjęcie-niespodziankę dla bohaterki – przyszłej mamy oraz bliskich i zaprzyjaźnionych kobiet konieczne będzie odpowiednie udekorowanie pomieszczenia czy stołów. W roli najbardziej efektownych ozdób sali sprawdzają się balony foliowe i banery z liter tworzących powitalny napis. Balony foliowe w ofercie Planety Dzieci są doskonałe zarówno jako prezent dla ciężarnej i maluszka, jak i dekoracja lokalu bądź pokoju dziecięcego. Można je wypełnić helem lub powietrzem, umieszczając w głównej części sali, w której odbywa się bociankowe. Balony foliowe przypominają kształtem: bociana, chmurkę, misia na księżycu, myszkę, misia, grzechotkę, gwiazdki, wieloryba oraz zajączka. Wśród propozycji znajdziesz też tradycyjne okrągłe balony z metalicznym napisem: Oh Baby

Serwetki i bieżniki to elementy dekoracji stołów, bez których przyjęcie Baby Shower nie byłoby takie udane. Podobnie jak balony foliowe, papierowe elementy nakrycia stołów mają przeróżne kształty, wśród których nie mogło zabraknąć serwetek w kształcie: muszelki, chmurki, kotka, wielorybka, niemowlęcego body, myszki, dziecięcego wózka i gwiazdeczek. Serwetki w tradycyjnym kwadratowym kształcie oraz pozostałe naczynia jednorazowego użytku są w kolorystyce różowej i niebieskiej, aby można było dobrać odpowiedni kolor do płci mającego narodzić się dzieciątka. Często są udekorowane okolicznościowymi napisami i przeróżnymi szlaczkami z metalicznym wykończeniem. Balony, banery, serwetki, talerzyki i kubeczki można zamówić w wersji uniwersalnej lub spersonalizowanej. 

Baby Shower – ozdoby na tort na Baby Shower

Tort i inne wypieki na przyjęcie z okazji narodzin potomka i deszczu prezentów należy odpowiednio udekorować, ponieważ okoliczności imprezy są wyjątkowe. O ile do ozdobienia muffinek idealne są pikery, to do dekoracji tortu dla przyszłej mamy możesz wykorzystać toppery. Pikery z okazji narodzin chłopczyka to patyczki zakończone dekoracyjnymi atrybutami, takimi jak na przykład: wielorybek, chmurki, gwiazdeczki i księżyc. Ich odpowiedniki dla dziewczynki mają zamiast wielorybka – bociana i są w kolorze pastelowego różu. Pikery dla chłopczyków są, rzecz jasna, niebieskie. Mając do dyspozycji takie dekoracje muffinek, możesz poinformować wszystkie dziewczyny, czy spodziewasz się synka czy córeczki. 

Aby udekorować gwóźdź programu, czyli tort na Baby Shower, potrzebujesz drewnianych lub papierowych topperów w różnych kształtach, które wtyka się bezpośrednio w masę cukrową na wierzchniej warstwie tortu. Do wyfrezowanej z jednego kawałka drewna bądź wyciętej z papieru dekoracji zamocowane są ostro zakończone patyczki, co ułatwia umieszczenie toppera w okolicznościowym torcie. Toppery, które znajdziesz w Planecie Dzieci są w kolorze naturalnego drewna, różowego złota oraz złota. Wszystkie warianty topperów możesz dopasować do własnych upodobań i płci dzieciątka. Aby ogłosić narodziny chłopczyka, wykorzystaj drewniany lub złoty topper tworzący napis: Oh Baby, natomiast o przyjściu na świat córeczki najlepiej poinformuje topper w kolorze różowego złota.