Drobne upominki świąteczne dla dzieci

Drobne upominki świąteczne dla dzieci to element tradycji związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. Z reguły w imieniu świętego Mikołaja rodzice wkładają je pod poduszkę lub zostawiają pod bożonarodzeniowym drzewkiem w formie niespodzianki. Warto podarować dziewczynce i chłopcu choćby symboliczny drobiazg, żeby ta tradycja pozostała żywa. Może to być coś słodkiego, coś do zabawy, bądź coś praktycznego. Dzieci mają wtedy świadomość, że były grzeczne i dlatego zasłużyły na prezent. Jeśli nie chcesz decydować za pociechę o wyborze drobiazgu świątecznego, a dziecko jeszcze wierzy w istnienie świętego Mikołaja, postaw na upominki, dzięki którym córeczka lub synek sami określą, co chciałyby otrzymać na święta Bożego Narodzenia.

Wyświetlanie 1–21 z 23 wyników

Drobne upominki świąteczne dla dzieci od świętego Mikołaja

Drobne upominki świąteczne dla dzieci od świętego Mikołaja wystarczą, żeby w domu zapanowała świąteczna, magiczna atmosfera. Jeśli nie masz pomysłu, co sprawi najwięcej radości dziecku, wykorzystaj fakt, że twój maluch jeszcze wierzy w istnienie świętego Mikołaja. Świetnie sprawdzają się w tym celu skrzynka pocztowa i zestaw wzorów listów do świętego Mikołaja. Taką skrzynkę ustawia się w pobliżu świątecznego drzewka lub w pokoju dziecka i obserwuje, kiedy córeczka lub synek wrzuci do niej list zaadresowany do świętego Mikołaja. To także sprawdzona metoda, żeby zarazić dzieci świąteczną tradycją i zachęcić do kontynuowania bożonarodzeniowych zwyczajów. Gwiazdka w twoim domu będzie bardziej radosna, jeśli oddasz prezentową inicjatywę pociechom.

W roli uniwersalnych drobnych prezentów polecamy rozmaite zawieszki na choinkę w kształcie symboli Bożego Narodzenia. Dzieci nauczą się, dzięki nim samodzielnego przyozdabiania świątecznego drzewka. Masz do wyboru zarówno bombki wykonane z akrylu, jak i drewna, a także choinkowe talerzyki na poczęstunek dla świętego Mikołaja. Wszystkie dekoracje świąteczne warto spersonalizować, żeby stały się bardziej oryginalne i niepowtarzalne. Dzieci poczują prawdziwą magię Bożego Narodzenia, gdy na ubranym świerku lub jodle zawisną bombki z ich imionami, a pod choinką znajdą się osobiście przygotowane przez nie przekąski i szklanka mleka dla Gwiazdora. Widząc taką ucztę, na pewno drobne upominki dla dzieci pojawią się pod choinką lub pod poduszką.

Jakie drobne upominki świąteczne wybrać dla chłopca i dziewczynki na Boże Narodzenie

Dla chłopczyka i dziewczynki ciekawą opcją prezentową jest kolorowe jojo z nadrukiem imiennym i świąteczną grafiką. Zabawka w charakterystycznym, okrągłym kształcie ze sznurkiem pozwala wykształcić zdolności manualne i kreatywność u dzieci, a także przygotować je do rywalizacji. Jesteśmy przekonani, że dzieci wygrają wszystkie świąteczne konkursy i nie upłynie od Bożego Narodzenia wiele czasu, a zaskoczą was nowymi trickami i sztuczkami z wykorzystaniem jojo. Dla troszkę młodszych dzieci warto wybrać wyjątkową bombkę z akcentem świątecznym i nadrukiem personalizowanym. Gdy trochę podrosną, obejrzą w albumie fotograficznym zdjęcie mamy i taty na tle choinki ubranej w przeróżne ozdoby, takie jak między innymi: bombka z napisem: Moje pierwsze święta.

Wyjątkowa bombka imienna spodoba się również starszym maluchom, ponieważ wycina się ją samodzielnie z drewnianej tabliczki. Gotowa bombka może zawisnąć na świątecznym drzewku, natomiast jako drobne upominki świąteczne dla dzieci występują dołączone do tabliczki pieniądze. Dziewczynka i chłopiec mogą je przeznaczyć na dowolną, wymarzoną zabawkę, wycieczkę do parku rozrywki, lub po prostu dorzucić do skarbonki. W dziecięcym piórniku nigdy nie jest za wiele kolorowych pisaków, kredek czy długopisów. Świąteczny zestaw zakreślaczy na pewno im się przyda podczas pisania listów do świętego Mikołaja z prośbą o dostarczenie konkretnych prezencików z listy prezentowej. To również spore ułatwienie dla rodziców, żeby upominek świąteczny spotkał się z entuzjazmem obdarowanych milusińskich.

Gadżety świąteczne od dzieci dla świętego Mikołaja

Jakie gadżety świąteczne pomagają zyskać przychylność świętego Mikołaja, by wydobył z prezentowego worka atrakcyjny upominek? Dobrym środkiem do osiągnięcia tego celu jest talerzyk w kształcie choinki, na którym dzieci mogą zostawić przygotowane przez siebie przekąski dla Mikołaja, Gwiazdora, Dziadka Mroza, Aniołka, Jezuska czy Gwiazdki. W każdym regionie doręczyciel świątecznych prezentów dziecięcych inaczej się nazywa, lecz jego rola podczas Bożego Narodzenia jest taka sama – dostarczenie maluchom gwiazdkowych prezentów. Niezależnie od tego, czy na talerzyku dla świętego Mikołaja pojawią się upieczone razem z mamą ciasteczka, czy czekoladki ze sklepu, warto zostawić rozwożącemu prezenty także coś do picia – mleko, kakao, herbatę lub kawę.

Warto zachęcić córeczkę i synka, aby napisali do świętego Mikołaja list, ponieważ tylko wtedy na pewno dostaną to, o czym marzą. Oczywiście pod warunkiem, że były grzeczne! Listy do świętego Mikołaja ze sklepu Planeta Dzieci są wstępnie przygotowane, lecz dzieci powinny uzupełnić wykropkowane miejsca, aby Mikołaj wiedział, jak się nazywają, gdzie mieszkają oraz jakie drobne upominki świąteczne dla dzieci ma dostarczyć pod wskazany adres. Do listów personalizowanych dołączyliśmy specjalne koperty, dzięki którym listy wyglądają jak prawdziwe. Sam talerzyk z łakociami i piciem jednak nie wystarczy, by wymarzone prezenty pojawiły się pod choinką. Warto w pokoju dziecięcym lub w pobliżu świątecznego drzewka ustawić skrzynkę pocztową, którą może otworzyć jedynie święty Mikołaj.