Śliniaki dla dzieci

Śliniaki dla dzieci będą Ci potrzebne, jeśli jesteś rodzicem maluszka i nie chcesz utonąć w stercie dziecięcych ubranek do prania. Praktyczne śliniaczki to nic innego jak obszytego lamówką bawełnianego materiału z troczkami do wiązania pod szyją. Służą do zabezpieczenia śpioszków lub bluzeczki przed zabrudzeniem i poplamieniem podczas samodzielnego spożywania jedzonka, lub karmienia niemowlęcia przez członków rodziny. Śliniaczek to najbardziej praktyczny element garderoby maluszka, ponieważ można go szybko wyprać, skutecznie chroni ubranka i nie zajmuje dużo miejsca w szafie. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Śliniaki dla dzieci – praktyczne ubranka dla maluszka

Śliniaki dla dzieci są niezastąpione podczas jedzenia, ponieważ chronią ubranka dziecięce przed plamami. Praktyczne śliniaczki to dodatek, którego nie może zabraknąć w szafie maluszka, ponieważ są na tyle duże, że zakrywają koszulkę dziecka i bardzo łatwo wiąże je się na szyi córeczki lub synka. Pomysłowy i zabawny kawałek bawełny możesz podarować, wybierając się z pierwszą wizytą do świeżo upieczonych rodziców i niemowlęcia. Zadbaliśmy o to, żeby nasze śliniaczki podobały się i dużym i małym, ozdabiając je ciekawymi grafikami oraz wesołymi podpisami. Każdy, kto zobaczy maluszka w wyjątkowym śliniaczku, rozbawi się do łez, a rodzice będą zadowoleni, że nie muszą co chwilę przebierać niemowlęcia.

Ubranka dla maluszka powinny być uszyte z wytrzymałych, ale bezpiecznych dla skóry maluszka materiałów – najlepiej z bawełny, dlatego to właśnie z tej tkaniny w sklepie Planeta Dzieci znajdziesz dziecięce śliniaki. Ich największym atutem są sprytne troczki i obszycie atrakcyjną lamówką. Uroku śliniakom z pewnością dodają kolorowe rysunki w dziecięcym stylu oraz zabawne podpisy, takie jak na przykład: Ja nie płaczę, tylko zamawiam obiad; Impreza u mnie o 2 w nocy. Weź butelkę, czy: Jeśli możesz to przeczytać, to jestem jeszcze przed obiadem. Mamy także śliniaki dla dzieci z możliwością spersonalizowania, dlatego świetnie nadają się na prezent urodzinowy dla maluszka lub z okazji narodzin dziecka dla rodziców. 

Po co dziecku śliniak do jedzenia?

Przepięknie ozdobiony śliniak przydaje się przede wszystkim podczas spożywania posiłków, a w szczególności podczas samodzielnej nauki posługiwania się sztućcami oraz podczas karmienia maluszka przez dorosłych lub rodzeństwo. Nauka jedzenia bywa kłopotliwa, a podczas posiłków nietrudno o wypadek – kto próbował doprać buraczki lub mus jagodowy ze śpioszków, ten w szczególności docenia śliniaczki. Warto wyposażyć szafę maluszka w cały zapas kawałków bawełny obszytych gustowną lamówką z troczkami. Córeczka i synek w śliniaczkach z zabawnymi podpisami prezentują się uroczo i rozczulająco, więc rodzice nie będą w stanie się złościć na kolejną awaryjną plamę na dywanie. Słoneczku Mamusi i Tatusia trzeba przecież wiele wybaczyć!

Jeśli więc chcesz uniknąć wydatków na dziecięce ubranka, postaw na śliniaczki chłopięce z rakietą kosmiczną bądź wozem strażackim lub dziewczęce – z zajączkiem, ptaszkami i motylkiem w pastelowych kolorach. Świetnym pomysłem na prezent od taty chrzestnego dla tatusia niemowlęcia jest śliniak z butelką i żartobliwym tekstem z zaproszeniem na nocną imprezę. Pozostałe śliniaki dla dzieci są równie zabawne, ponieważ pozwalają rodzicom zdystansować się do problemu, zanim maluszek opanuje naukę jedzenia bez plamienia wszystkiego dookoła. Rodzice mogą ściągnąć śliniaczek w momencie, gdy zawartość łyżki zacznie trafiać do buzi pociechy, a nie na ubranka, mamę i tatę lub na podłogę. Zanim jednak to nastąpi, maluszek będzie miał niejedno pamiątkowe zdjęcie do albumu w uroczym śliniaku.

Jaki śliniak dla niemowlaka wybrać?

Wśród tak wielu propozycji śliniaków, najlepiej sięgnąć po pomysłowe i zabawne śliniaki z Planety Dzieci. Mają one wiele zalet, spośród których nie sposób wymienić wszystkich. Na pewno atutami naszych śliniaków są:

 • przyjemna nauka jedzenia dla dziecka i rodziców,
 • mniej zniszczonych koszulek, śpioszków i dywaników,
 • odpowiednia wielkość śliniaków – 25 cm na 20 cm,
 • elegancka lamówka i wygodne troczki do wiązania na szyi,
 • pastelowa kolorystyka,
 • bezpieczny dla skóry maluszka naturalny materiał – bawełna,
 • uniknięcie sterty dziecięcych ubranek do prania,
 • dużo więcej czasu na zabawę z niemowlęciem,
 • zabawne napisy,
 • ciekawe motywy graficzne,
 • pomysł na prezent z okazji narodzin lub urodzin dziecka,
 • warianty śliniaczków dla dziewczynek i chłopców,
 • możliwość spersonalizowania prezentu przez dodanie imienia maluszka, 
 • atrakcyjna cena,
 • cenna pamiątka z dzieciństwa.

Śliniaki dla dzieci oprócz powyższych zalet pełnią jeszcze bardzo ważną funkcję – terapeutyczną. Widząc maluszka w śliniaczku, każdy z domowników się uśmiechnie, mimo tego, że na dywaniku wylądowała kolejna porcja zupki jarzynowej, a na szafce pojawiła się odbita czekoladowa rączka. Piękne i zabawne śliniaczki z Planety Dzieci dla maleńkich dziewczynek i chłopczyków znajdą wielu zwolenników wśród świeżo upieczonych rodziców, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze i czas, przeznaczając je na nową zabawkę lub zabawę z dzieckiem. Również rodzice chrzestni często wybierają je na prezent dla swoich maleńkich chrześniaków, ze względu na praktyczny charakter i wesołe podpisy.