Ręczniki dla dzieci

Ręczniki dla dzieci to niezbędny element wyposażenia dziecka do żłobka, przedszkola oraz szkoły ze względu na higienę i bezpieczeństwo sanitarne w miejscu publicznym. Wyprawka w postaci małego ręczniczka z imieniem minimalizuje ryzyko pomyłki i wytarcie rączek nie swoim ręcznikiem. Personalizowany ręcznik trudniej zgubić, ponieważ dzięki nietuzinkowej kolorystyce i dziecięcym wzornictwie, można go bez problemu odnaleźć w plecaku. Dziecięcy element tekstylny dobrze wchłania wilgoć i nie powoduje podrażnień skórnych, co sprawia, że dziecięce rączki są czyste, suche i wolne od zarazków. Personalizacja sprawia, że ręczniczek jest wyjątkowy – twoja pociecha staje się jego jedynym właścicielem. Obok imienia maluszka na ręczniczku jest przyciągająca uwagę kolorowa grafika, która bardzo dobrze komponuje się z wystrojem łazienki. Kolorystyka i rysunki są dopasowane do dziecięcych zainteresowań oraz płci. Łatwo rozpoznasz, który ręczniczek jest przeznaczony dla dziewczynek, a który dla chłopców. Łazienkową tkaninę można podarować maluchowi na urodziny, Dzień Dziecka lub mikołajki. Dobrym pomysłem jest także wręczenie ręczniczka dziecięcego na zakończenie lub rozpoczęcie roku szkolnego w przedszkolu, czy szkole. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Ręczniki dla dzieci – wyprawka do przedszkola

Ręczniki dla dzieci nadają się znakomicie dla dzieci, które uczęszczają na zajęcia przedszkolne bądź lekcje w szkole. Osobisty ręcznik przydaje się po wizycie w toalecie, po wychowaniu fizycznym oraz po spożyciu drugiego śniadania. Czyste ręce gwarantują higienę i uniemożliwiają rozprzestrzenianie się bakterii i zarazków obecnych w przestrzeni publicznej. Każdy rodzic powinien wyposażyć swojego malucha w tak potrzebne akcesorium łazienkowe. Wyprawkę, w której znajduje się między innymi dziecięcy mały ręczniczek dziecko może wykorzystać samodzielnie w przedszkolu i szkole. Natomiast w żłobku przy myciu i wycieraniu raczek pomagają maluszkom ciocie. 

Dzięki imieniu i grafikom nadrukowanym na tkaninę, maluch chętnie przestrzega zasad higieny już od najmłodszych lat. Młodsze dzieci rozpoznają swój ręczniczek po obrazkach, a te starsze, które opanowały literki, po swoim imieniu. Unikalne ręczniczki sprawiają, że dzieci nie mylą się, korzystając z łazienki i wiedzą jak ważna jest czynność częstego mycia rąk. Wyprawiając przedszkolaka lub ucznia w miejsce, w którym znajduje się wiele dzieci z różnych środowisk, warto wpoić mu elementarne zasady higieny. Dzięki temu, że maluchy posiadają osobisty ręcznik dla dzieci, zadanie staje się o wiele łatwiejsze, a dzieci o wiele bardziej zdrowe.

Personalizowane ręczniki dziecięce

Ręczniki z imieniem dla dzieci to świetna sprawa! Dzięki personalizowanym nadrukom każdy ręcznik jest inny i trudno go pomylić z ręcznikiem kolegi lub koleżanki. To bardzo ważne, żeby dzieci od najmłodszych lat wiedziały, że z przedmiotów osobistych nie powinny korzystać inne osoby. Maluchy widząc swoje imię lub specjalną grafikę, bez problemu rozpoznają swój ręczniczek spośród innych. Nawet jeśli inne dziecko ma tak samo na imię jak twój maluch, dzięki charakterystycznemu rysunkowi na materiale, prawowity właściciel zawsze znajdzie swój dziecięcy ręcznik. Masz dzięki temu pewność, że dziecko jest bezpieczne i chronione przed drobnoustrojami. 

Personalizowane ręczniki dla dzieci mają nadruki i rysunki odporne na ścieranie. Kolory liter tworzących dziecięce imię oraz pozostałe elementy graficzne pozostają wyraźne i żywe mimo wielokrotnego użytkowania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technik sublimacyjnych, które oprócz tego gwarantują najwyższą jakość spersonalizowanego produktu. Imię malucha jest nadrukowane ozdobną czcionką, więc na pewno spodoba się dziecku. Font przypomina odręczne pismo, przez co ręcznik wydaje się być jeszcze bardziej spersonalizowany pod małego właściciela. Kompaktowy rozmiar ręcznika przyczynia się do łatwego zapakowania, a dzięki imieniu na pierwszym planie, które na pewno zwróci uwagę dziecka, maluch łatwo odnajdzie ręcznik nawet na dnie plecaka.

Ręczniki dla dzieci – grafiki dla chłopca i dziewczynki

Na dziecięcych ręczniczkach pojawiają się wesołe lub minimalistyczne grafiki w skandynawskim stylu. Najczęściej są na nich zwierzątka bądź motywy roślinno-kwiatowe. Wierzchnia strona tkaniny ręcznikowej jest zadrukowana pastelowymi rysunkami, na których są okolicznościowe scenki odgrywane przez dziecięcych bohaterów. Dziewczynkom na ręczniku spodoba się mały zajączek z balonikiem w łapce, składający odwiedziny ptaszkom i motylkom. Chłopców zauroczą motywy indiańskie – niedźwiadek z kołczanem na plecach i lisek w indiańskim pióropuszu z łukiem. Dzięki takim wyjątkowym obrazkom dzieci na pewno nie zapomną o umyciu rączek po wizycie w toalecie. 

Uniwersalnymi grafikami na ręcznikach dla dzieci są główki skandynawskich zwierzątek, takich jak: renifer, miś, zajączek i jeżyk. Mieszkańcy północnego lasu są skorzy do zabawy z maluchami, ale także przypominają dzieciom o zasadach higieny. Nauka przez zabawę to najcenniejsza lekcja wpojenia najmłodszych wartościowych treści i praktycznej wiedzy do codziennego zastosowania. Starszym dzieciom spodobają się ręczniczki z motywami roślinnymi. Są na nich subtelne gałązki, listki i kwiatuszki, dzięki którym częste mycie rączek staje się czynnością naturalną i wchodzącym w krew nawykiem. Dzieci bardzo szybko to pojmą, jeśli otrzymają w prezencie wyjątkowy ręczniczek z nadrukiem imiennym.